בית הספר אמי״ת. צילום: Google maps
בית הספר אמי״ת. צילום: Google maps

בי״ס אחד מכרמיאל ברשימת הזוכים בתגמול הדיפרנציאלי על הצטיינות: אמי״ת

שתפו

ביה״ס אמי״ת התברג ברשימת התיכונים המצטיינים בתחום הערכי, הלימודי והחברתי. שנה שנייה ברציפות שרק בי״ס כרמיאלי אחד ברשימה. בעירייה מנמקים: פסגות וכרמים חצו 90% הזכאות לבגרות, השיפור שלהם ביחס לאשתקד מינורי

מאת גיל דובריש

אמי״ת תורני מדעי הוא בית הספר התיכון היחיד בכרמיאל שנכלל ברשימת בתי הספר התיכוניים המצטיינים של משרד החינוך בתחום הערכי, החברתי והלימודי. אמי״ת מדורג ברמת התגמול הגבוהה ביותר (1), מה שיקנה לכל מורה במוסד מענק כספי בגובה 9,197.31 ש״ח.

זו השנה השנייה ברציפות שבית ספר אחד בלבד מכרמיאל מצליח להתברג ברשימה היוקרתית.

מדי שנה מפרסם משרד החינוך את רשימת בתי הספר התיכונים המצטיינים בישראל בשנת הלימודים הקודמת. החטיבות העליונות המצטיינות בארץ מחולקות לפי ארבע רמות תגמול (1 הכי גבוה, 4 הכי נמוך) על בסיס מדדים שונים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים, וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר שחוללו בשנת הלימודים האחרונה – בהשוואה להישגים בשנת הלימודים שקדמה לה.

השנה נבחרו ברשימת התיכונים המצטיינים 338 חטיבות עליונות – שיזכו בתגמול דיפרנציאלי בהתאם לדירוגן. ההישגים הערכיים-חברתיים, כוללים בין היתר, את שיעור הגיוס לצה"ל או לשירות אזרחי-לאומי, מניעת נשירת תלמידים וקליטת תלמידי החינוך המיוחד. ההישגים הלימודיים כוללים, בין היתר, את אחוז הזכאות לבגרות, אחוז ההצטיינות במבחני הבגרות, אחוז הזכאות לתעודת בגרות איכותית ומידת השיפור בהשוואה להישגים בשנה הקודמת.

גאי דקל, מנהל בית החינוך: ״אני שמח שהעבודה המקצועית, המסורה והמשותפת של הצוות כולו בהתאמה לכל תלמיד ותלמידה ובשיתוף פעולה עם ההורים, מביאה לתוצאות ולמצוינות ומקבלת הערכה והכרה. כל הכבוד לצוות!״.

משה קונינסקי, ראש העיר כרמיאל אמר: ״ברכות לבית הספר אמי״ת כרמיאל על הצטרפותו לבתי הספר המצטיינים. ברכות למנהל בית הספר ולצוות החינוכי על העשייה המשמעותית. בית הספר מצטרף לשאר בתי הספר הכרמיאלים שהצטרפו לרשימה בשנים הקודמות ויחד מהווים חלק חשוב במערכת החינוך המצויינת של כרמיאל״.

ראש מינהל החינוך בעיריית כרמיאל אודי איזק, מסר בתגובה: ״בכרמיאל פועלים 7 בתי ספר על יסודיים, ביניהם שלושה מקיפים – כרמים פסגות ואמית ממ״ד. אחד הקריטריונים המשמעותיים במשרד החינוך למתן מענק ההצטיינות הוא שיפור משמעותי של ההישגים משנה קודמת.

לאור העובדה שכרמים ופסגות חצו בשנים האחרונות את 90% הזכאות לבגרות קריטריון השיפור שלהם ביחס לשנה הקודמת מינורי. אנחנו גאים בהישג שלהם וביציבות שהם מראים ואנו יודעים שבשנתיים האחרונות השתפרנו בתחומי מצוינות נוספים לבגרויות כמו יצירתיות, זהות יהודית ציונית, זהות כרמיאלית גלילית, הכנה לעולם התעסוקה העתידי ומחויבות אישית, התנדבות בקנה מידה נרחב (נתונים שייראו במדדים בעתיד).

אנו גאים על כך שבית הספר הממ״ד אמית השלים גם הוא שיפור משמעותי במימדי ההצטיינות ולכן הוא נמצא ברשימה השנה ואנו מברכים את הצוות החינוכי ואת מנהל בית הספר גאי דקל על ההישג. אנו נמצאים בתנופה לימודית גם בבית הספר ממ״ד מוריה ואנו מקווים להמשיך ולקדם למצוינות לימודית ורוחנית את כל החינוך הדתי לאומי בעיר״, סיכם אודי איזק.

*זו רשימת בתיה״ס המצטיינים בכרמיאל ב-8 השנים הקודמות בסדר כרונולוגי יורד (בסוגריים – רמת התגמול).

תשפ״ב: פסגות (2)
תשפ״א: אמי״ת (2), פסגות (4).
תש״פ: לא נבחרו בגלל הקורונה.
תשע״ט: כרמים (2), פסגות (2).
תשע״ח: פסגות (3), כרמים (3).
תשע״ז: אמי״ת (2), פסגות (2), כרמים (3), נוה חוה (3).
תשע״ו: נוה חוה (2), אמי״ת (3), פסגות (4).
תשע״ה: פסגות (1), אדם חברה וטבע (2).

 

כתבה מעניינת:

בצל המצב הביטחוני: יום המורה והמחנכים בכרמיאל

שתפומערכת פורטל זהר.נט בצל המלחמה, התקיים בכרמיאל בשבוע האחרון במערכת החינוך בעיר יום המורה והמחנכים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *