בכרמיאל ממשיכים בשגרה, עד להודעה חדשה

שתפו

למרות הנסיונות מדרום לבנון לחמם את הגזרה, אין הנחיות חדשות מפיקוד העורף. בכל מקרה וליתר ביטחון ראש העיר עדי אלדר פנה אל התושבים בבקשה לרענן את נהלי החירום

על רקע החשש מפני פתיחת חזית בצפון, ירי הרקטות במוצ”ש מדרום לבנון לעבר הגליל המערבי והירי המתבצע מפעם לפעם מתוך סוריה לעבר הגולן, פירסמה עיריית כרמיאל הודעה מרגיעה ובה מסרה כי אין הנחיות חדשות ועל התושבים להמשיך בשגרת החיים הרגילה.

מקורות בטחוניים ציינו כי הם סבורים שלארגון החיזבאללה השולט בדרומה של לבנון אין אינטרס להיכנס לעימות מתמשך עם צה”ל, הן בשל המחיר שהארגון שילם במלחמת לבנון השניה והן משום שחלק גדול מכוחותיו מופנים למאבק בתוך סוריה, שם מנסים אנשיו לשמור על שלטונו של הנשיא אסד. לפיכך, הירי לארץ מתבטא בנסיונות של ארגונים פרו פלסטינים קיקיוניים לחמם את הגזרה ולמשוך את ישראל להגיב ביתר שאת, מה שבאופן ודאי יבעיר מחדש את האש בצפון. צה”ל בינתיים לא נגרר לתרחיש הזה ומגיב באיפוק?

על-אף ההערכות הללו, נמסר ע”י העירייה כי היא מוכנה וערוכה לכל תרחיש אפשרי. ראש העיר עדי אלדר קרא להמשיך בשגרה אך בד בבד, ביקש מהתושבים לרענן את נהלי החירום כחלק ממדיניות “בחרום כבשגרה”.

ראש העיר ציין עוד בהודעה לציבור כי המקלטים הציבוריים ערוכים ומוכנים לקליטת התושבים. ניתן למצוא את רשימת המקלטים באתר האינטרנט של העירייה www.karmiel.muni.il, באפליקציה “כרמיאל” בסמארטפונים ובמוקד העירוני. בנושא המקלטים הפרטיים המשותפים, האזרחים נקראים לבדוק האם המקלטים שלהם ערוכים לקליטת התושבים ולפנות ציוד מיותר מהמקום. ניתן לקבל סיוע בפינוי ציוד, באמצעות פניה למוקד העירוני.

במקרה שבו יודיע פיקוד העורף על מעבר לשגרת חירום, הבטיחה העירייה להעביר מידע רצוף באתר האינטרנט שלה, באפליקציה, בדף הפייסבוק כרמיאל – Karmiel, במוקד העירוני ובכלי התקשורת.

כתבה מעניינת:

אולפן בכרמיאל

סדר פסח "לדוגמה" באולפן בכרמיאל

שתפועבור עולים חדשים, סדר פסח ראשון בישראל עשוי להפוך לחוויה מיוחדת במינה.  ואולם, רבים מהעולים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *