בית / Uncategorized / האולימפיאדה והרוח האנושית
חדשות כרמיאל

האולימפיאדה והרוח האנושית

האולימפיאדה בריו היא החגיגה האנושית הגדולה בתבל, אנשים ממדינות שונות, מגזעים שונים, מדתות שונות, כולם נפגשים כשווים בלי מחיצות ומתחרים שווה בשווה. זה תמיד מלווה בדרמות, שמחת המנצחים ותוגת המפסידים. אבל בסוף כולם הולכים הביתה בתחושה של חוויה אדירה. אני כמובן מברך את ירדן ג'רבי על המדליה, ברכות גם לאורי ששון הענק העדין הזה שזכה במדליה ואך כחוט השערה היה בינו לבין עליה לגמר, ברכות גם לשגיא מוקי שכמעט הביא מדליה. אבל אני מקדיש את עיקר הטור הזה למייקל פלפס השחיין האגדי, נכון לכתיבת הטור, הוא כבר מחזיק ב-32 מדליות. אין דבר כזה, מעולם לא היה כזה דבר וספק אם יהיה עוד ספורטאי כזה. לחזור שלוש אולימפיאדות ולקחת עוד ועוד מדליות. בנעורי השחיין היהודי מרק ספיץ זכה ב-7 מדליות, אז חשבו שזה הגבול למה שהרוח האנושית מסוגלת להגיע, והנה מגיע פלפס ומוכיח שאין גבול לרוח האדם. ענק ענק ענק…

על השיח הישראלי המתלהם

פרשן הספורט רון קופמן כינה את שרת הספורט "בורה, טיפשה ואני מתבייש בבהמה הזו". הראפר "הצל" התפקד לליכוד והשתלח במשפחת בגין ואמר עליה דברים שאין בינם לבין האמת דבר. גרעין קשה וקטן של אוהדי בית"ר ירושלים הקנאים ביותר, מצויים במאסר מאחר שהם חשודים בניסיון לרצוח אוהד הפועל ת"א, לאחר שידו פטיש למצחו. נדמה שהשיח בישראל הופך יותר ויותר אלים, וזה מחלחל לכל פינה ופינה בחיינו. זה חייב להדליק מנורת אזהרה לכולנו במיוחד לאנשי ציבור ומעצבי דעת קהל. קחו בחשבון רבותי, שיש אנשים שמחקים אתכם בכבישים, בקניונים, בטיולים לחו"ל, שם ממש יצא לנו שם רע. סיפרה לי ידידה שנסעה לנפוש ביוון, כאשר הם שמעו שהיא ישראלית, שמו אותה בסוף העולם שמאלה, כדי שלא תפריע את מנוחת שאר הנופשים. הישראלי המכוער מזיק ומעורר את רגשות האנטישמיות הישנה ברבצה. הממשלה צריכה לעשות קמפיין, כדי להביא ליתר הסובלנות, כי אנחנו נראים רע מאוד, רחוק כל כך מעם הספר.

אל אל יבנה הגליל

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח בכנס בעכו לפני חצי שנה, הזרמה של 18 מיליארד שקל לגליל, ליצירת מקומות עבודה, לשיפור במתן השירות הרפואי, לשיפור החינוך ועוד. השר אריה דרעי אמר שאם זה לא יעשה הוא יחזיר את המנדט שלו. עכשיו יש תקציב דו שנתי והגליל לא מקבל דבר. אני תושב הגליל, כמו רבים מחבריי אני מוציא את עצמי מגדל את הילדים ושולח אותם למדינת ת"א לשבור פת לחם. זה לא צודק, זה גם לא נכון מבחינת המדינה שיהיו בה כאלה פערים בין המרכז לפריפריה. צריך לדרוש מהממשלה הזו ומהשר כחלון, לקיים את ההבטחות למתן סיוע לגליל, כי אחרת יכולות להיות לחוסר המעש, השלכות הרסניות מבחינה דמוגרפית. את הטור הזה אני מתכוון לשלוח לראש הממשלה ולשרים כחלון ודרעי. תעשו כמוני ותשלחו מחאה בכתב, זה בהחלט יכול להציף את הבעיה ולהביא להתחלה של פתרון.

תשאלו מה אפשר לעשות להפרחת הגליל? הנה כמה דוגמאות. אפשר להקים אוניברסיטה שתביא כוחות הוראה חזקים, שדה תעופה בינלאומי שנפסיק לבזבז יומיים בכול גיחה לחו"ל, בית חולים משוכלל שישפר את איכות הרפואה, תיאטרון למען קצת קולטורה. אלה רק כמה דוגמאות של מוסדות שיוצרים מקומות עבודה ומושכים אוכלוסייה איכותית. תזכרו שערש הציונות לא התחילה בת"א, אלא בגליל, בדגניה, בנהלל ובעמק יזרעאל . זה הזמן לחזור לגליל, "אל יבנה הגליל״.

שבת שלום

שתפו

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

התחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable