עננים ארט: רועי קיפר
מימין לשמאל: איתי גלדי, ליעד מאיר, שובל מושון, זאב נחמה, קורן יוסף, אדם זולוד. ארט: רועי קיפר

האומנים מכרמיאל שנוגעים בעננים

שתפו

לפני כמה ימים שוחרר ליוטיוב שיר חדש בשם עננים, פרי שיתוף פעולה של האומנים הכרמיאלים קורניו וליעד מאיר, הראפר זולוד אדם ו…זאב נחמה. מוזמנים לשמוע ולהתמכר

מאת גיל דובריש

אם אתם מחפשים להתמכר לשיר היפ הופ בקצב טוב שיתנגן אצלכם בראש, עם קשר כרמיאלי חזק, קבלו מאיתנו המלצה על עננים – הפקה משותפת של אומני היפ הופ צעירים מכרמיאל ולוד ביחד עם זאב נחמה מאתניקס.

היכנסו לשיר:

השיר ששוחרר בשבוע שעבר זכה עד עכשיו ל-4200 צפיות והמספר עוד יגדל. לוקחים בו חלק הראפר הכרמיאלי קורניו (קורן יוסף), ליעד מאיר שהתפרסם בתוכנית ביטים בהוט3, זולוד אדם – ראפר לודאי וזאב נחמה, הסולן המיתולוגי של להקת אתניקס. השיר תופס תאוצה וגם בתחנות הרדיו מגלים עניין – ביום שישי צפוי ראיון בתוכנית של גבי זהר ברדיו 104.5.

הכל התחיל מביקור שעשה זולוד אדם, איש סצינת ההיפ הופ בלוד, כאן בכרמיאל. הוא התארח באחד מסופי השבוע אצל קורן יוסף, שמוכר בשם הבמה קורניו. השניים ישבו עד השעות הקטנות של הלילה, העלו רעיונות וחיברו ביטים. למחרת בבוקר קורניו יצר את הפזמון ולאחר מכן כתבו השניים את המילים. ואיך הגיע סולן אתניקס לסיפור הזה?

״מהרגע הראשון היה לי ויז׳ן ודמיינתי את הקול הצרוד של זאב נחמה״ מספר קורניו. ״ישבתי על זה חודש ואז חשבתי – בוא ננסה ליצור איתו קשר, מה כבר יכול לקרות? פרסמתי סטטוס בפייסבוק ושאלתי מי מכיר את זאב נחמה ויכול לעזור לי להגיע אליו.  אנשים הגיבו, אחד תייג את השני עד שהגיע אלינו בחור בשם ירון גורן שדיבר איתו ונתן לי את המספר שלו. התקשרתי לזאב נחמה, הצגתי את עצמי והשמעתי לו את הסקיצה. הוא אהב ואמר לי ׳בוא נעשה את זה׳. הוא ציין שהוא אוהב לקדם אומנים צעירים ולא ביקש שום דבר בתמורה. בשלב זה נכנס לעניין איתי גלדי, מפיק מוזיקלי מוכשר ובעל אולפן הקלטות. נפגשנו כולנו באולפן של גלדי וישבנו שם יום שלם עד שהשלמנו את ההקלטה״.

– איך היה המפגש עם זאב נחמה?

עננים צילומים באולפן
מפגש מרגש בזמן הצילומים באולפן. צילום: פרטי

״הייתי בשיא ההתרגשות. אני מכיר ואוהב את השירים של אתניקס מילדות, זה קול של דור שלם, עבורי זה היה סוג של הגשמת חלום. פתאום אני קולט שזאב נחמה שר לידי ואני צריך להגיד לו אם זה טוב או לא… בסוף יצא בדיוק כמו שדמיינתי, אפילו טוב יותר, כי כל אחד הוסיף את הצבע שלו לשיר״.

– איך נוצר החיבור בינך לליעד מאיר?

״אני וליעד כרמיאלים, נפגשנו לפני כשנה וחצי, בדיוק חזרתי מאילת והוא היה אחרי הפרסום בתוכנית ביטים. מי שמחבר את הכול ודואג לנהל את העניינים הוא שובל מושון מכרמיאל,  הוא המנהל שלנו, המבוגר האחראי והאיש הטכני. כל מה שאנחנו צריכים – אנחנו פונים אליו. אני מגדיר אותו כמפיק של ההפקה״.

– יש בכלל סצינה של היפ הופ בכרמיאל?

״יש כאן הרבה אנשים שיוצרים היפ הופ בעצמם, עושים פרי סטייל בשביל הכיף. יש סצינת היפ הופ, אומנם לא מסודרת אבל היא בהחלט קיימת כאן״…

כתבה מעניינת:

מסתמן: מופעים בהיכל התרבות בתוך 3 שבועות

שתפואחרי שנה היכל התרבות בכרמיאל חוזר לפעילות. אילו מופעים יתקיימו בשלב הראשון ומי יוכל להיכנס? …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.