עליון + תחתון 2
בית / חדשות / חדשות כרמיאל / האם ביה״ס פלמ״ח יהפוך לישיבה ופנימיה חרדית קבועה?
בית ספר פלמח ישיבה עטרת תלמוד 2011-12
צילום ארכיון

האם ביה״ס פלמ״ח יהפוך לישיבה ופנימיה חרדית קבועה?

מאמרים עליון 3
מאמרים עליון 1
מאמרים עליון 2

ועדת ההקצאות של העירייה פירסמה הודעה על הקצאת המתחם, עד כה הגישו בקשות רק שני גופים חרדים

מאת גיל דובריש

האם בית הספר פלמ״ח לשעבר יהפוך להיות ישיבה ופנימיה חרדית קבועה? ועדת ההקצאות בעיריית כרמיאל פירסמה השבוע הודעה על כוונתה להקצות בסכום סמלי את המתחם שמשתרע על 11,000 מ״ר מתוכם 3000 מ״ר בנויים לפעילות לטובת הציבור. המתחם מיועד להפוך לבית ספר ומוסד חינוך ללא לינה.

בשנים האחרונות משמש מתחם בית הספר פלמ״ח כישיבה ופנימיה חרדית של אגודת קרן אורה בכרמיאל. בשלב הראשון הפגינו ומחו תושבי שכונת המייסדים המתגוררים סמוך למתחם כנגד הקצאת המבנה לישיבה החרדית, בתגובה נמסר להם אז כי מדובר בהקצאה לטווח של מספר שנים והובטח כי לאחר מכן ייבחן מחדש אופי השימוש במקום. כעת מוצע המגרש והמבנה הכלול בו לשימוש קבע עבור הפעלת מוסד חינוך ורשאים לגשת אליו גופים ציבוריים העוסקים בתחום החינוך. לזהר הצפון נודע כי בעקבות הודעת העירייה הוגשו בינתיים שתי בקשות – האחת של אגודת קרן אורה בכרמיאל והשניה של עמותת ארחות תורה מבני-ברק, שתיהן למטרת הפעלת ישיבה, בית מדרש, פנימייה, חדר אוכל ומטבח.

מאמרים באמצע 3
מאמרים באמצע 2
מאמרים באמצע 1

גוף ציבורי המעוניין להגיש בקשה להקצאת המקרקעין לשימוש של בית-ספר, יגיש את הבקשה בכתב לוועדת ההקצאות העירונית תוך 60 יום ממועד הפרסום השבוע. הקצאת המקרקעין תהיה בתמורה סמלית כפי שיומלץ על-ידי ועדת הקצאות ותהיה כפופה לנוהלי משרד הפנים.

מאמרים תחתון 3
מאמרים תחתון 2
מאמרים תחתון 1
שתפו

כתבה מעניינת:

בעקבות הלחץ: הרכבת הישירה בין כרמיאל לתל אביב לא תבוטל

השר ישראל כץ הנחה את רכבת ישראל שלא לבטל או לצמצם את שירות הרכבות לכרמיאל …

3 תגובות

 1. האמת צריכה להיאמר:
  תושבי שכונת המייסדים נלחמו כאריות. במהלך שנת 2013 מי שהוביל את המאבק מטעם תושבי השכונה בגד בחבריו כאשר מכר את דירתו לעו"ד שייצג את עמותת החרדים. לאחר מכן עו"ד יגאל זאבי (שהיה יועץ משפטי אישי צמוד של רינה גרינברג) ייצג את תושבי השכונה תקע להם "סכין בגב" בבית המשפט העליון. ככל הנראה בשלב זה תושבי השכונה שנבגדו פעמיים הרימו ידיים.
  http://karmieli.net/BP/

 2. הישיבה הורידה את רמת האלימות והביאה איתה לשכונת המייסדים המון אנשים טובים ומלומדים והפכה אותה משכונת עוני ופשע לשכונה שאפשר להתהלך בה בבטחון עם משפחה וילדים הן כחילוניים והן כדתיים בכל שעה.

  אסור שהישיבה תיסגר!!!
  בואו לחתום על העצומה
  https://www.atzuma.co.il/yeshivarehovhazayt

 3. שקר גס, שכונת המייסדים מעולם לא הייתה שכונת עוני ופשע.
  הישיבה לא הועילה בכלום והגיע הזמן לסגור אותה כפי שהובטח לתושבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עליון + תחתון 2

1 פופ אפ

SHOP NOW
close-link