בית / חדשות / חינוך / הורים בביה״ס מוריה כועסים: כבר חודש שאין מורה לאנגלית
בית הספר מוריה 2018-11

הורים בביה״ס מוריה כועסים: כבר חודש שאין מורה לאנגלית

לטענת הורים לתלמידים בביה״ס מוריה, מאז יצאה המורה המקצועית לחופשת לידה טרם נמצא לה מחליף. משרד החינוך: השבוע החלה ללמד מורה חדשה

מאת גיל דובריש

המורה לאנגלית שלימדה חלק מכיתות ג׳-ה׳ בבית הספר הממלכתי-דתי במוריה יצאה בחודש שעבר לחופשת לידה ובבית הספר טרם הצליחו למצוא לה מחליף. כך טוענים הורים לתלמידים בבית הספר.

לדברי ההורים, הם חזו את הבעיה האפשרית כבר בתחילת השנה ופנו אל הנהלת בית הספר ולמשרד החינוך בבקשה למצוא פתרון חלופי לכשהמורה לאנגלית שלימדה את תלמידי כיתות ג׳ בנות, ד׳ בנות וה׳ בנות ובנים תצא לחופשת הלידה, כמתוכנן. לדברי אם לאחד התלמידים, ״הבנו מלכתחילה שתהיה בעיה במקצוע האנגלית, גם בגלל המורה שהייתה בהריון וגם משום שבסוף שנת הלימודים הקודמת עזבה מורה נוספת את בית הספר, למרות שזכתה להערכה רבה מצד ההורים. במקומה נקלטה השנה מורה אחרת לאנגלית במשרה חלקית. כבר בחודש ספטמבר התרענו בפני מנהל בית הספר בנושא מצוקת המורים לאנגלית וביקשנו שיחפש מורה מחליף. בפועל היה מורה דרוזי שהגיע, לימד שלושה שיעורים ו׳נעלם׳ מסיבות נסתרות. לנו יש תחושה, שהמורים בבית הספר נבחרים לפי סטנדרטים מסויימים התואמים לאופי הדתי של בית הספר, גם אם זה מגיע על חשבון התלמידים״.

אב לתלמיד בבית הספר אומר כי ״הילדים שלנו לומדים בינתיים שיעורי עברית, תורה ומקצועות נוספים במקום ללמוד אנגלית, הם נמצאים בפיגור הולך וגדל במקצוע ויהיה קשה מאוד להשלים את הפערים״.

לדברי ההורים, במשרד החינוך מודעים לבעיה ובתשובה לפניותיהם נמסר כי הסיבה לעיכוב היא מחסור במורים לאנגלית במחוז הצפון. לטענתם, נמסר להם עוד כי משרד החינוך שיבץ לקראת שנת הלימודים הנוכחית מורה חדשה, המתגוררת מחוץ לעיר, אך זו ביטלה את המעבר והעדיפה במקום זאת ללמד בבית ספר ביישוב מגוריה.

ממשרד החינוך נמסר לנו בתגובה לדברים: ״השבוע החלה ללמד בבית הספר מורה מקצועית לאנגלית בכל השעות הנדרשות. מורים מן המניין ששולטים בשפה, מכירים את חומר הלימוד באנגלית ותודרכו בהתאם, מילאו את מקומה של המורה שעקב יציאה לחופשת לידה לא לימדה במשך שלושה שבועות (ולא כפי טענת ההורים) כך שאין כל פיגור בחומר שנלמד מול תכנית הלימוד״.

 

שתפו

כתבה מעניינת:

אימא, אבא מה זו שואה?

  סיגל וצלר, מומחית ליחסים במשפחה, תוך מתן כלים ליצירת אוירה והרמוניה ביחסים המשפחתיים בתהליך קצר וממוקד טלפון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link