לחלק מאתנו יש את הפריבילגיה הזאת של חופשת קיץ ארוכה בת כחודשיים. אך גם אם אתם אינכם מורים או תלמידים, אתם בהחלט יכולים לקרוא שורות אלו וליישם את רוב האמור בהן.

החופש הגדול

שתפו

לחלק מאתנו יש את הפריבילגיה הזאת של חופשת קיץ ארוכה בת כחודשיים. אך גם אם אתם אינכם מורים או תלמידים, אתם בהחלט יכולים לקרוא שורות אלו וליישם את רוב האמור בהן. עונת הקיץ בכללותה היא אחרי הכל הזדמנות נפלאה לפצוח בתקופה של שינויים באורח החיים. הנה לכם מספר סיבות שכדאי לכם להתחיל:

1. פחות לחץ. הלחץ הינו האויב הגדול ביותר שלנו אשר מעכב כל אפשרות להצליח בדיאטה במהלך השנה. העבודה, הריצות, הטיפול בבית ובילדים כול אלו מערערים את האיזון ההורמונאלי שלנו, גורמים לעלייה ברמת הקורטיזון וחוסר יציבות באיזון האינסולין. החופש הוא קודם כול משחרר את הלחץ הנפשי שלנו. נפש משוחררת מלחצים היא תנאי לאימון אפקטיבי. והחופש הוא הזמן המתאים להצליח.

2. פנאי. בחופש אין תירוצים. יש זמן! אם נשכיל לתכנן את החופש באמת, ולצקת לתוכו את הפעילות הגופנית והדאגה לתזונה: יש זמן לחתוך את הירקות, לרסק את השייק ולהכין אוכל בריא שזמן הכנתו קצת איטי מזמן בישול הג’אנק פוד.

3. החום. אקלים הקיץ החם והלח מביא עמו יתרון עצום. רבים מודים שהם פחות רעבים בעת הזאת. ההשתוקקות לפחמימות פוחתת. הצורך לאכול בחורף על מנת ‘להתחמם’ או לפצות את עצמינו פסיכולוגית בגלל האפלה, הצינה והגשם, אינם קיימים בקיץ. השעון הביולוגי בקיץ פועל על ידי הפרשה מוגברת יותר של אנדורפינים: האור, השמש, יוצרים חיוניות שפוחתת במזג אויר סגרירי. נצלו ימים אלו של חום ואור לשינוי חיובי, לתזונה נבונה, פעילות גופנית וירידה במשקל.

4. אפשרויות. הקיץ פותח לנו אפשרויות שאינן קיימות בחורף. המרחב הציבורי: חוף הים, השבילים …. קוראים לנו, לרכב, ללכת, לשחות, לרוץ, לחתור ולעשות אין ספור פעילויות מגוונות שאין באפשרותנו לעשותם בעונות אחרות.

5. מוטיבציה והצבת מטרות: חום היום, הים והבריכה קוראים לנו. כולנו משתוקקים להשיל מעצמינו את הבגדים ולהראות טוב. זאת סיבה מספיק טובה להתחיל תהליך. מה גם ‘שהאחד בספטמבר’ אורב לנו מעבר לפינה. כולנו רוצים להתחיל שנה חדשה במשקל מאוזן והרגשה משופרת. ואם לא די בכך הרי שחגי תשרי גם הם סיבה נוספת לרכוש קולקציה חדש השל בגדים במידות מופחתות קוצרות מחמאות.
בשבוע שעבר הכריזו על תאריך פתיחת הקיץ. בשבת האחרונה 21.6 היה היום הארוך ביותר בשנה. הקיץ כאן! מעכשיו הימים מתחילים להתקצר. הזמן הולך ואוזל. אז למה אתם מחכים.

בהצלחה!

שבת שלום, רון שפירא

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *