בית / חדשות / חדשות כרמיאל / הממשלה נכנעה – השביתה בעיריית כרמיאל בוטלה
משה קונינסקי ראש עיריית כרמיאל ראש העיר כרמיאל
משה קונינסקי. צילום ארכיון

הממשלה נכנעה – השביתה בעיריית כרמיאל בוטלה

שתפו

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי: ״ניצחנו במאבק הצודק את פקידי האוצר! הצפון והפריפרייה חזרו למפת סדרי העדיפויות״

מערכת פורטל זהר.נט

השביתה שתוכננה להתקיים מחר (חמישי) ברשויות המקומיות ובהן גם בעיריית כרמיאל, בוטלה לאחר שהממשלה התקפלה לנוכח דרישות מרכז השלטון המקומי והשגת הסכמות על החזרת המצב לקדמותו.

תישארו מעודכנים, הצטרפו לאינסטגרם, לפייסבוק ולטלגרם שלנו!

כזכור, וכפי שפורסם לראשונה בפורטל זהר.נט, עיריית כרמיאל הצטרפה למאבק מרכז השלטון המקומי על רקע החלטת משרד האוצר לבצע קיצוצים במענקים ובתקציבים לרשויות המקומיות. בניסיון למנוע את השתת הרשויות, הגיעו היום (רביעי) מרכז השלטון המקומי והממשלה להסכמות על קבלת כלל התקציבים הנדרשים לשירותי החינוך, רווחה, בניית מוסדות חינוך, מענקי סיוע לרשויות מוחלשות ועוד.

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי אמר בעקבות ביטול השביתה: "השגנו את כל התקציבים הנדרשים למניעת קריסת הרשויות המקומיות למרות ועל אף רצונם של פקידי האוצר לנצל את העובדה שאין ממשלה חדשה ולפגוע בתקציבים ובמענקי האיזון לרשויות המקומיות בכלל ובצפון ובפריפריה בפרט. אני מברך את יו"ר המרכז לשלטון מקומי חיים ביבס שהשכיל להוביל במשותף יחד עם ראשי הרשויויות את המאבק הצודק של הרשויות".

קונינסקי אמר עוד: ״בזכות התקציבים ומענקי האיזון שנקבל, יהיה ביכולתנו להעניק לתושבים את מיטב השירותים שלהם הם ראויים כל כך בתחומים חינוך, רווחה, בניית מוסדות חינוך ועוד. אין לי ספק כי העובדה שראשי הרשויות פעלו יחד הובילה להישגים המרשימים המהווים הישג אחד גדול של כלל התושבים במדינה״.

ראש העיר ביקש גם להודות לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר האוצר משה כחלון ולשר הפנים אריה דרעי על התערבותם לפתרון המשבר ברשויות המקומיות.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

החולה האחרון: 50 החלימו מהקורונה בכרמיאל

שתפוחולה קורונה פעיל אחד ואחרון נשאר בכרמיאל. 50 חולים אחרים כבר החלימו מהנגיף מאת גיל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.