בית / Uncategorized / המצנח
חדשות כרמיאל

המצנח

שתפו

אולימפיאדת מינכן. 7 באוגוסט 1936, ריצת הגמר ל-5000 מטרים עומדת להתחיל. על קו הזינוק ניצב אצן אמריקאי ממוצא איטלקי. הוא לובש את הגופייה שמספרה – 751, רגליו רועדות.

יריית הזינוק נשמעת. האמריקאי מזדחל מאחור, קשה לו. אבל רק הוא הכיר עד אז את יכולתה של רוחו הספורטיבית. בסיבוב האחרון הוא מחליט להילחם על הדרת כבודו ופותח מבערים. הוא מצליח לעקוף כמעט את כולם, אך הוא לא זוכה במדליה. את הסיבוב האחרון של הריצה הזו הוא רץ במהירות שיא שהעמידה על רגליהם את כל יושבי האצטדיון. אף אחד לא נשאר אדיש להצגה של האמריקאי, כולל הפיהרר.

מיד לאחר הריצה ביקש היטלר בעצמו ללחוץ את ידו של האצן ולהחמיא לו על מהירותו. שמו היה לואי זמפריני. זמפריני ההולל, היה ילד בעייתי, שבזכות אחיו הפך לאצן ידוע. אלא שבשנת 1940 הקריירה שלו נגדעת היות והוא מחליט להתגייס לחיל האוויר האמריקאי ולהפוך לטייס קרב. בספרה 'בלתי שביר' מתארת לורה הילנברנד את סיפורו המדהים של זמפריני, הכולל: ילדות קשה, החשיפה לריצה, התהילה, ההתרסקות עם מטוס הקרב, ההישרדות במי האוקיאנוס בין כרישים, התמודדות בלתי נסבלת במחנה שבויים יפני וקרב ההחלמה ההרואי של אחרי המלחמה.

אך מכל הספר, אנקדוטה קצרצרה שבתה את ליבי: בשנת 1943, לפני הנפילה בשבי, נקלעו זמפריני וציוותו לקרב אווירי מעל האי נאורו. מטוסי זירו יפניים חוררו במטוס ה-594, 25 חורים. המטוס כמעט והתפורר באוויר. הסיכוי לנחיתה בטוחה שאפה לאפס. ספק רב היה בידי צוות המטוס באשר למצבם של הבלמים ההידראוליים והגלגלים כדי לנחות בשלום. זוכרים את הסיבוב האחרון אז בריצה האולימפית של זמפריני? זהו! שזמפריני הספורטאיהטייס בעל התושייה החליט שלא לוותר. הוא קשר בעודו באוויר, מבעד לחלונות המטוס, שני מצנחים על מנת לבלום אותו בנחיתה. המטוס המחורר הצליח לנחות בשלום.

הייתה זאת הפעם הראשונה בהיסטוריה שטייס מנחית מטוס ובולם אותו בעזרת יצירתיות שכזומצנחים. אהבתי את המוטו הזה. בחייםכדי לא להתרסק, אל לנו לוותר לרגע ועלינו לדאוג לרכך את הנחיתה. זמפריני רצה לחיות.

בערוב ימינו כולנו "ננחת". הגוף שלנו ייחלש, ידעך ורובנו נחלה בסוגים שונים של מחלות. לכן יש להצטייד במצנח על מנת לנחות ברכות ולהשאיר סיכוי 'לעוד קצת'. בריאות מיטבית: פעילות גופנית, רגליים חזקות, מסת שריר, כל אלה יביאו אותנו להדרת הכבוד המיוחלת בגיל הגבורות. פתחו כבר עכשיו את המצנח שלכם. שמרו על בריאותכם ותרוויחו עוד המון ימים יקרים בחיים המופלאים הללו. זמפריני אגב, שרד את תופת המלחמה, את העינויים, את המחלות והאריך ימים עד לגיל מאה.

ספורטאי, תושייה, מצנח.

שבת שלום, רון

כתבה מעניינת:

חגיגת קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי צלויות, קלמטה ומוצרלה צילום אפיק גבאי (1)

קונצילה ריגטה – איטלקית 100%

שתפומתחשק לכם איטלקית 100% על הצלחת? קבלו מתכון של פסטה קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.