הקלף שחשף את הפחד להישאר חסרת כל - נחמה מירב
הקלף שחשף את הפחד להישאר חסרת כל - נחמה מירב

הקלף שחשף את הפחד להישאר חסרת כל

שתפו

רינה בת 87, זריזה, קופצנית, קטנת קומה ועוסקת בספורט כל חייה. אך לאחרונה נפלה ושברה את אגן הירכיים, ומצבה לא מאפשר לה לשחות שעה כל יום כבעבר. היא התחילה להגיע אלי לפני 19 שנה. אז עדיין התגוררה בביתה במרכז הארץ, עבדה במשרה חלקית כמאמנת במכון כושר (כן כן, לא להאמין!) ועדיין התאבלה על מות בעלה, שנפטר 3 שנים לפני כן.

לרינה לא היו ילדים, מצבה הכלכלי והבריאותי היו מצויינים, אבל במקום ילדים היו לה שלוש אחייניות – הבנות של שתי אחיות שלה, וגם המון שאלות ובעיות בנושא הקשר שלה עם המשפחה.

מדי חודשיים-שלושה הייתה רינה מגיעה אלי לתל אביב ברכבה הקטן, ופורסת בפניי דילמות קשות בנושאים כמו: מי ביקרה אותי? מי התייחסה אלי יותר? איך לתגמל אחת מהאחייניות בצוואה? מדי כמה חודשים הייתה משנה את הצוואה שלה לטובת זו או אחרת.הקלף שחשף את הפחד להישאר חסרת כל

רינה ובעלה עבדו קשה כל חייהם, היא לא מיהרה לבזבז את כספה לרוח. קלף 4 מטבעות היה מופיע תדיר על השולחן – זהו קלף שאמור להראות דמות אמידה השומרת על הקיים (האם נקרא לזה חסכנות? קמצנות?). לי לא היה ברור כלל אם מצבי רוחה המשתנים של רינה וביקוריהן של קרובות משפחתה גרמו לה להסתגר מאחורי הכספת בבנק. מעולם לא חשבה שאחת מהן אוהבת אותה או מוקירה או עוזרת מתוך חמלה. רינה הייתה בטוחה שהן מייעדות את כל תנועותיהן אליה ואל כספה.

טלטלת הצוואות או המתנות שהעניקה בחגים לאחיינית זו או אחרת תמיד הופיעה בשאלות: “זו וזו קיבלה ממני 300 דולר – האם היא מעריכה זאת? האם האחרות מקנאות? איך לפעול?” וקלף 5 המטבעות הראה את הפחד הגדול מכולן: שהן תנצלנה אותה ותיקחנה את כל כספה, והיא תישאר ללא כל.

התוצאה היום היא שלאט אבל בטוח שלושת הגרציות המשפחתיות של רינה התרחקו ממנה ומכספה. כאשר קראה להן בזמן שהתמודדה עם שבר האגן והטיפול, הן סירבו להגיע והותירו אותה ואת הכסף בודדים ועצובים מאד.

“אז לקחתי פיליפינית,” התלוננה, “אבל היא לא כמו משפחה. מה עשיתי שככה הן נטשו אותי? לא איכפת להן מדודה זקנה וחולה?” היחס שלה אליהן, ההתחשבנות הקטנונית שלה והחרדות מעוני הביאו אותה לבדידות קשה.

והיא ממשיכה להגיע (גם כאן אני צריכה להיאבק על התשלום) ולקטר להרגיש לבד בעולם ולא לקבל את היחס שלה כגורם העיקרי. רינה עדיין נוהגת, שוחה ומחזיקה דירה מפוארת בבית מוגן יוקרתי. היא כנראה תלך לעולמה עם כספת מלאה, לב עצוב ובדידות קשה.

הקלף שחשף את הפחד להישאר חסרת כל

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

שתפוהתחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.