בית / נהריה וגליל מערבי / יצוג הנשים במועצת העיר נהריה מהגבוהים בארץ
נהריה תמונה נוף

יצוג הנשים במועצת העיר נהריה מהגבוהים בארץ

שתפו

6 מתוך 17 חברי מועצת העיר בקדנציה הנוכחית הן נשים, שיעור של 35% – מהגבוהים בארץ וכפול מהממוצע הארצי

מערכת פורטל זהר.נט

בדיקה מיוחדת שנערכה לרגל יום האישה הבינלאומי שיצויין ביום ראשון הקרוב, מצאה כי נהריה ממשיכה להיות בצמרת הרשויות המקומיות שבהן ייצוג גבוה יחסית לנשים במועצת העיר.

שיעור הייצוג הנשי במועצת העיר נהריה עומד על 35% אחוז והוא כפול מהממוצע הארצי, העומד על 18% בלבד. 6 מתוך 17 חברי המועצה בקדנציה הנוכחית בכרמיאל הן נשים: ענת לורנס, שרית מולכו, קלאודיה מרקוב, אורנה שטרקמן, שרית נס -פררו, ד"ר ציפי מורבאי.

מבין הערים הבינוניות בארץ, נהריה מדורגת במקום הרביעי והמכובד ביחד עם כרמיאל, כאשר רק הוד השרון (47%), רעננה (42%) ובת ים (40%) מקדימות אותה.

אפרת שגב, סמנכ"ל כלכלה, מידע ומחקר בדן אנד ברדסטריט, שביצעה את הבדיקה אומרת: ״בעוד החשיבות של שוויון מגדרי הינה מהותית לכל ארגון (עסקי, ציבורי או חברתי), אין ספק כי במועצות הערים יש לכך משמעות מכרעת – כל החלטה הנוגעת לרמת החיים ולאיכות החיים בעיר הינה רלבנטית לכלל תושביה, ולכן מתן ייצוג הולם לאוכלוסייה המהווה מחצית מהתושבים (והבוחרים) הינה גם אינטרס של ראש/ת הרשות המקומית, והעובדה כי יש שונות עצומה באחוז הנשים במועצות הערים השונות רק מעידה על כך שהנתון הממוצע יכול וצריך להיות גבוה יותר״.

כתבה מעניינת:

עיר בבידוד בית

שתפומערכת פורטל זהר.נט ההנחיות החדשות של הממשלה נכון למוצאי שבת, בצל ההתפשטות של נגיף הקורונה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.