שכונה בכרמיאל. צילום ארכיון

יקר מדי: מחירי הדירות בכרמיאל עלו ב-3% ב-2018

שתפו

מנתוני יד2 עולה כי אחרי שנים של קיפאון יחסי במחירי הדיור בעיר, נרשמה בשנת 2018 עלייה חדה בשיעור 3%

מאת גיל דובריש

אחרי מספר שנים של קיפאון יחסי במחירי הדיור בכרמיאל, העיר מככבת שוב בצמרת היישובים בארץ שבהם חלה התייקרות חדה במחירי הדירות. מנתונים שפירסם אתר יד2, עולה כי בשנת 2018 עלו המחירים בכרמיאל בשיעור של 3%. מחיר ממוצע לדירת 4 חדרים שעמד בסוף 2017 על 1,099,948 שקלים עלה בסוף 2018 ל-1,132,997 שקלים, הבדל של כ-33,000 שקלים לדירה.

קיראו בפורטל זהר הצפון:

לפני הנתונים, כרמיאל נמצאת במקום הרביעי בארץ בעליית מחירי הדיור אשתקד, אחרי לוד, טבריה וקריית מוצקין, וביחד עם רמת השרון, ראשון לציון, חולון, בת ים ואשקלון.

לדברי אלון רחמיאן יו״ר ארגון קבלני הצפון, ״בשנים האחרונות הממשלה דחקה את המשקיעים מהשוק גם באמצעות הפחתת הכדאיות לרכוש דירה להשקעה – העלאת מס רכישה, העלאת הדרישות להון עצמי ממשקיעים וכדומה… וגם באמצעות עידוד משקיעים למכור את הדירות שלהם לזוגות צעירים״.

עמית אשרוביץ ממשרד הנדל״ן פול האוס בכרמיאל אומר כי ״הנתונים נשמעים הגיוניים. ההיצע של הדירות למכירה בכרמיאל נמוך מאוד, השוק בכרמיאל אינו גדול במיוחד בתקופה זו והביקוש רב מההיצע, לכן הנכסים מתייקרים. להערכתי, עד שלא יחל שיווק מסיבי של פרויקטים חדשים ברמת נבון ובמקומות אחרים, אנחנו לא צפויים לירידת מחירים״.

כתבה מעניינת:

קורונה מסכות צילום אילוסטרציה Freepik

כרמיאל: שיא של כל הזמנים במספר המאומתים לקורונה

שתפונכון למוצ״ש יש בכרמיאל 321 מאומתים. בבדיקות האנטיגן לקראת שנת הלימודים התגלו 65 תלמידים מאומתים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.