גג קולטי שמש דוד שמש Best links
צילום: Freepik

מהם הסימנים לכך שאנו חייבים להחליף את דוד השמש שלנו?

שתפו

נזילה מקולט המיםגוף חימום מקולקל כמו גם תקלה בתרמוסטט הם הסימנים להחלפה של דוד שמשבמדריך זה נציג את כל הסיבות הנפוצותוכיצד ניתן לטפל בהן באופן נקודתי  רגע לפני רכישה של קולט שמש חדש

מהן התקלות הנפוצות של דוד השמש וכיצד מטפלים?

הסיטואציה הזו יכולה להיות מוכרת ללא מעט מאיתנו: אנחנו נכנסים למקלחת ומגלים כי אין מים חמים, גם לאחר דקות ארוכות בהן דוד השמש היה דלוק. למעשה, לא פעם הסיבה לתקלה היא בשל גוף חימום אשר התקלקל. בתוך דוד השמש ישנו תרמוסטט אשר תפקידו הוא לווסת את זרם המים. עם השנים וכתוצאה מבלאי ואבנית התרמוסטט מתקלקל, מה שגורם לתקלה בדוד. מדובר בסכנה של ממש, וזאת בשל העובדה כי במידה ולא מחליפים אותו עלול להתרחש פיצוץ של דוד השמש או הצנרת, ובהתאם לכך תידרשו לשלם סכום כספי לא קטן. החלפה של תרמוסטט מתבצעת באמצעות בעלי מקצוע מומחים לתחום דודי שמש, כאשר טווח המחירים נע בין 250-450 ₪ בעבור החלפתו.

נזילת מים

מאחר ולדוד השמש מחוברים צינורות, אחת הבעיות הנפוצות אשר עלולות להתרחש היא נזילת מים מאחד הצינורות. לעיתים, הנזילה מתרחשת בעקבות התקנה לא נכונה או נזקי הזמן, ולכן יש לבצע החלפה של הצינורות בהקדם. לא פעם אנחנו מנסים לתקן בעצמנו את הנזילה באמצעות סתימה של החור, אולם מדובר בטיפול נקודתי אשר לא באמת מסייע לפתרון הבעיה. על כן, הדרך הטובה ביותר לפתור את התקלה היא באמצעות החלפת פלאנג' – עלות אשר נעה בין 400-600 ₪, תלוי ביצרן.

צינורות סתומים בעקבות אבנית

צינורות המים נסתמים עם השנים בעקבות אבנית אשר מצטברת על גבי הצינורות, בשל המים החמים. כתוצאה מכך, לא יהיו מים חמים מהשמש. בשל כך, נדרש לבצע ניקוי של הצינורות או החלפה שלהן, תלוי בהצטברות האבנית וכמה היא משפיעה על קצב זרימת המים. לא ניתן לבצע את הניקוי באופן עצמאי, ולכן נדרש ליצור קשר עם טכנאיט מוסמך אשר מבצע ניקוי של הצינורות הסתומים כולל בדיקה של מד החום, כל זאת בכדי להסיר את האבנית ובהתאם לכך להחליף את הצינורות הפגומים. שימו לב כי צינורות סתומים בעקבות אבנית נחשב לאחת הבעיות המרכזיות לקולט השמש, וניתן למנוע אותן באמצעות תחזוקה שוטפת.

דוד מקצר חשמל

לא פעם כאשר אנחנו מדליקים את הפקק הוא קופץ. המקור לבעיה נובע בדרך כלל בתרמוסטט בשל אי עמידה בעומס או בעקבות חיווט חשמלי רופף. שימו לב כי אם אתם מפעילים מכשירי חשמל במקביל כמו מכונת הכביסה, טלוויזיה ואת הדוד במקביל עלול להיווצר עומס וכתוצאה מכך הפסקת חשמל. דרך לפתור את התקלה היא באמצעות בנייה של מעקף חשמלי או החלפה של התרמוסטט, גם כאן ע"י טכנאי מוסמך. החלפה זו עולה בין 250-450 ₪, לא כולל תחזוקה אותה נדרש לבצע.

כיצד לטפל בתקלות בדוד החשמל באופן בטיחותי?

במידה ומתגלה כי יש תקלה במערכת הדוד, נדרש לפנות אך ורק לטכנאי מוסמך אשר ידע לפעול לצורך טיפול בתקלה או החלפה של חלקים, בעת הצורך. שימו לב כי אתם מקבלים המלצות בעבור בעלי מקצוע וכן בודקים את טבלת המחירים העדכנית, לצורך הוצאה כספית מדויקת התואמת את מחיר השוק. נוסף לכך, הקפידו לבחון כי אתם מקבלים אחריות מלאה בגין התיקון וכי החלקים בהם נעשה בהם שימוש הם מקוריים לצורך מניעה של תקלה חוזרת.

(תוכן מקודם)

***Best Links

כתבה מעניינת:

שטיחים מודרנים צילום להמחשה

שטיחים מודרנים לעיצוב הבית

שתפומערכת פורטל זהר.נט עיצוב הבית שלכם לא צריך להיות משעמם, והרי שאם רק תבחרו לקנות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.