מה מתכננים תושבי ראמייה לעשות בפסטיבל המחול הקרוב
מה מתכננים תושבי ראמייה לעשות בפסטיבל המחול הקרוב

מה מתכננים תושבי ראמייה לעשות בפסטיבל המחול הקרוב?

שתפו

בסוף השבוע השתתפו עשרות מפגינים – תושבי ראמייה, כרמיאל והכפרים, במשמרת מחאה בכניסה המערבית לעיר. המשטרה הגיעה בכוחות מתוגברים כדי להשליט סדר. המפגינים שוקלים להגביר את פעולות המחאה שלהם לקראת הפסטיבל שיחול בחודש יולי

משמרת מחאה שורה ושלטים וילדה אייפד

תושבי ראמייה בשיתוף גורמים פוליטיים מכרמיאל ומחוצה לה, ממשיכים במאבקם הציבורי לקבלת היתרי בנייה להקמת שכונת מגורים עצמאית בכרמיאל. בין השאר, שוקלים המפגינים לארגן הפגנות מחאה גדולות בעת קיומו של פסטיבל המחול של כרמיאל, שצפוי להתקיים בתאריכים 8-10 ביולי.

טעימה מהצפוי לנו בחודשים הקרובים, ניתן היה לקבל בסוף השבוע האחרון, עם קיומה של משמרת מחאה סמוך לכניסה המערבית לכרמיאל, שבה השתתפו עשרות מתושבי ראמייה, כרמיאל ותושבי הכפרים בסביבה. בין השאר היה במקום ייצוג לאנשי תנועת קשת כרמיאל צדק חברתי מכרמיאל וכן נכחו הח”כים מוחמד ברכה ובסאל גטאס, ראש עיריית סכנין מאזן גנאיים וראשי מועצות מקומיות ערביות מהגליל.

משטרת כרמיאל הגיעה למקום על מנת להשליט סדר במתרחש, מחשש כי המפגינים יגרמו לבעיות לתנועה בציר הראשי כרמיאל-עכו. לטענת המארגנים, “בהתחלה ניסתה המשטרה להצר את רגלי המפגינים, אך השתכנעה שמדובר במשמרת מחאה אזרחית חוקית, הפועלת בהתאם להנחיות היועץ המשפטי לממשלה והמטה הארצי של המשטרה”.

דינה חברים ושלטים - 2

במשך שעתיים, ניסו המוחים להעביר לנהגים שחלפו בכביש, את קריאתם לדיאלוג  עם ראש עיריית כרמיאל ועם רשות מקרקעי ישראל. הם הניפו שלטים שונים שעליהם נכתבו מילים כמו "אפרטהייד" "לא לעקירה" ו"גזענות"  וקראו שלא לתת יד לגירוש תושבי ראמייה מכפרם בפאתי שכונת רבין. המפגינים טענו כי שאבו עידוד מהתעוררות האוכלוסייה הערבית בישראל בתקופה האחרונה.

גורמים בכרמיאל מביעים לאחרונה חשש כי על תושבי ראמייה מופעלים לחצים מצד גורמים לאומנייםף וזאת לאור מפגני התמיכה שבהם משתתפים ח”כים ערביים ואישי ציבור מהמגזר. לטענת מארגני משמרת המחאה השבוע, “אזרחים ערבים פלסתינים ישראלים מכל רחבי הארץ, מגיעים לאחרונה לחזק את קהילת ראמיה, ולהבטיח שכל ניסיון לעקירתם בכוח מאדמתם – יתקל בהתנגדות נחרצת של כל יישובי הערבים בישראל בכלל ובגליל בפרט”. 

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *