מחכים למלחמה
מחכים למלחמה

מחכים למלחמה

שתפו

מחכים למלחמה הבאה. יושבים ומחכים לראות האם מצפון תגיע הרעה הפעם כי הרי עברו כבר יותר מדי שנים ללא מלחמה כאן בצפון, כמדומני 9 שנים – כמעט עשור של שקט יחסי, עם דגש על יחסי…. אז זה בערך הזמן המתאים כדי לרגש אותנו באמצעות עוד שדה קרב הזוי ובלתי ברור, בעוד מסכת שבועות רוויי מתח שלאחריהם נפילה, דיכאון וכאבי ייסורים. הפקות לקחים, כעסים ומלחמת מנהיגים ומפלגות בסגנון – מי היה יותר גיבור, הירואי, אמיץ בהחלטותיו , נועז ומהיר החלטה…

אז יושבים ומחכים, ככה אני מרגישה. עוקבים בחרדה אחרי מבזקי החדשות, אחרי מהדורות החדשות, ניזונים משמועות, תוהים האם יש מנהרות המובילות מגדר המערכת לישובי כביש הצפון. האם מה ששומעים התושבים ממרחק קצר מבתיהם כבר תקופה ארוכה הוא לא יותר מאשר תוצר של הזייה ממנה סובלים ומדובר בסך הכל בתלונות שוא או שמא הלמות הפטישים היא מנהרה מאיימת, המתקרבת אט אט ובבטחון מלא לבתי התושבים שיושבים ומחכים כצאן המובל לטבח.

והרי יש לנו דוגמא טובה ומשובחת מישובי הדרום בואכה הנגב המערבי. הרי גם שם צצו להן מנהרות כמו פטריות לאחר הגשם וכשפרצה המערכה בקיץ האחרון המנהרות כבר היו פעילות ביותר ומחירים כבדים ונוראיים נגבו, חיי אדם נלקחו.

האם לא ניתן ללמוד שיעור וזה ולמנוע סנריו דומה בגבול הצפון? למה אנחנו מחכים? למה שרלטני השלטון הרעוע שלנו מחכים?

אה נזכרתי, לבחירות הקרבות ובאות, הממשמשות לנגוס בנשמתינו הפצועה בחודש מרץ הקרוב. לא מוכרת לכם הרוטינה הזו? חודש מרץ – חודש הבחירות. כמה כספי ציבור עוד ייזרקו בשמה של השחיתות הפוליטית הישראלית? ולמה מרגיש לי שמלחמה קרבה ובאה בצפון ארצינו ממש אבל ממש לפני מועד הבחירות ובקרבה סיפורי הירואיקה ישראלית ונאומי מלחמה וניצחון בפי מלך הרטוריקה מר ביבי? ככה, ממש בפתחה של מערכת בחירות מייגעת נוספת בכדי להעלות הרייטינג ולגרום לקינג ביבי לשלוט עלינו ביד רמה ומושחתת עוד כשנתיים עד למערכת הבחירות הבאה.

ולמי בכלל איכפת אם ייגבו עוד מחירים בצורת חיי אדם ויצוצו להם עוד אורונים והדרים למיניהם ששילמו בחייהם בגלל מנהרה זו או אחרת או בגלל יוהרת שלטון ושררה?

אני כבר לא יודעת מאיזו מלחמה אני חוששת יותר – המלחמה במנהרות ובאויב מצפון, מלחמת הבחירות, המלחמה בשחיתויות ובשררה או המלחמה שלי עם עצמי פשוט לא להתעצבן יותר מדבר ולהכיר במציאות כפי שהיא כבר שנים רבות….

כרגע אני בוחרת ללכת ולצפות ברצף בכל העונה ה-8 של האנטומיה של גריי, יצירת גאונות ומופת, אחת הסיבות שמחזיקות אותי עלי אדמות…

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *