בית / Fun / אהבה וזוגיות / משחקים באהבה
אהבה זוג Designed by jcomp / Freepik
צילום אילוסטרציה Designed by jcomp Freepik

משחקים באהבה

שתפו

תמונה מאיה דוד לב כחול 2019מאיה דוד

מנהלת מרכז הרמוניה, מדריכה ומנחה להעצמה

והעשרת ההנאה הזוגית, 052-3725612

 

כחמישים אלף זוגות מתחתנים מדי שנה, נתון יפה לא!? אז ככה, כשליש מהם עומדים להתגרש!

כל זוג שלישי בארץ מתגרש. נתון לא סימפטי בכלל. אז למה זה קורה? על פי ה-OECD, הסיבה המרכזית לגירושין בעולם המערבי נעוצה בעובדה שלזוגות יש מחסור בסקס ותקשורת אינטימית.

שני צירים מרכזיים בעיני מחזיקים את היכולת שלנו לשרוד את שגרת היום יום שלנו, את הזוגיות ואולי אפילו את היכולת שלנו ליהנות מחיי הזוגיות:

  • הציר מרכזי הראשון נעוץ ביכולת שלנו לתקשר באופן כללי ולנהל את השיח שלנו בפתיחות
  • הציר המרכזי השני יציין עד כמה אנו מייחסים חשיבות לחיי האינטימיות שלנו.

אז מה זו האינטימיות הזו? היא כוללת שלושה מרכיבים עיקריים בעיני: עד כמה אנחנו מייצרים חברות בינינו, עד כמה רומנטיקה באה לידי ביטוי במפגשים היום יומיים שלנו ועד כמה אנו מייחסים חשיבות לנושא המיני בינינו.

אז מה זו מיניות בעצם? הרי כל אחד מאיתנו מגיע לזוגיות עם תפישת עולם מסוימת, תפישה זו היא תולדה של חינוך שקיבלנו או לא קיבלנו, סביבה בה חיינו, חוויות שחווינו או חוויות שלא חווינו. כל אלו משפיעים משמעותית על בניית הקשר המיני שלנו ומערכות היחסים האינטימיים שלנו.

גם המאמרים האחרים של מאיה יעניינו אתכם:

בחיי המקצועיים יוצא לי לא אחת להעביר הדרכות לאנשי מקצוע בתחום המיני, בהן אני פותחת להם צוהר לעולם התכשירים ואביזרי המין או יש שיאמרומשחקים. את הדוגמאות וההסברים אני מביאה ממקום של פתרונות ומשייכת כל דוגמה למקרה, לבעיה או לצורך.

השבוע קיבלתי שיחת טלפון ממדריכה למיניות שנכחה באחת ההדרכות שלי: "פגשתי אותך בהדרכה, ומאז אני זוכרת לך מהפכה תודעתית, אמיתית, בעיקר בראש, הצלחת להפוך בעיני משהו פסול למשהו לגיטימי והגיוניהבנתי שרק האריזה דחתה אותי לא הרעיון עצמו…" אז לקח לי קצת זמןוהנה אני איתך.."

אז כמה טיפים עיקריים שנתתי לה ובהזדמנות הזו גם לכם כזוג, רגע לפני שרוצים ליצור את אותה פתיחות:

  • דברו על זהתפתחו את הנושא, עדכנו אחד את השני בצורך או ברצון לבחון אפשרויות תוך התפתחות הקשר והחיבור המיני
  • שבו יחד מול אתר או יותרתכירו את האופציות הקיימות, מה מתאים לכם ומה לאדברו על זה.
  • אל תפתחו "לונה פארק"גם אם אתם בשלב של עוררות, אין טעם להתפרע ולרכוש את כל מה שנראה, אלא בכל פעם תמצו משהו אחד ותעברו לדבר הבא כשתהיו מוכנים.
  • תתנסו! וזכרו, יכולות להיות חוויות טובות יותר וחוויות גם פחות טובות, אל תתייאשו! ניסוי ותהייה יובילו אתכם לדבר או לדברים שיעשו לכם את החיים המיניים שלכם עשירים יותר, טובים יותר ומהנים יותר
  • תתייעצו עם איש מקצועזה בסדר לבחון את האפשרויות ולהסתייע בבחירה ובהתאמה תוך שהפרסונה המקצועית תדע לברר מולכם הצורך, תפישת העולם שלכם, פערים קיימים ועוד.
  • תיהנו! תשתחררו! אינטימיות כשמה היאזה ביניכם, זה שלכם ורק שלכם! אהבה זו הנאה כשבוחרים בזה!

כתבה מעניינת:

בשעה טובה לאייסל ושמעון: התחתנו בפארק הגליל

שתפומערכת פורטל זהר.נט בני זוג תושבי כרמיאל אייסל חיימוב ושמעון הרוש, נישאו אמש (רביעי) בצל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.