בית / חדשות / חדשות משגב / נעצר חשוד בהפעלת מזבלה פיראטית בדיר אל אסד

נעצר חשוד בהפעלת מזבלה פיראטית בדיר אל אסד

שתפו

המשרד להגנת הסביבה הורה על סגירת מזבלה פיראטית הפועלת בכפר תוך סיכון הנהגים בכביש הסמוך

מערכת זהר הצפון

מזבלה פיראטית שפעלה סמוך לצומת פלך, צפונית לדיר אל אסד ומג’ד אל כרום, נסגרה בחודשים האחרונים בעקבות פניה של תנועת רגבים, אך הגדר שחסמה את הגישה למקום נפרצה בחודשים האחרונים שוב ושוב על ידי מפעיל המזבלה, תושב דיר אל אסד.

לפני כשנתיים ביצעה המועצה המקומית דיר אל אסד, מכרז לפינוי אשפה מתחומי המועצה. הזכיינית במכרז, חברה בבעלות שני שותפים מדיר אל אסד, פתחה מזבלה חדשה לכאורה בניגוד לחוק וללא רישיון בכביש המוביל ליישוב פלך שבמועצה האיזורית משגב. האתר נועד לשמש לאחסנת האשפה עד להצטברות כמות גדולה ופינויה לאתר לסילוק פסולת.

כדי להגיע אל המזבלה הנמצאת במרחק של מטרים ספורים מהכביש, נפרצה גדר הבטיחות שהותקנה בשולי הכביש, והמשאיות שפורקות את הזבל במקום אף פנו למתחם בצורה לא חוקית תוך חציית קו לבן ובכך הגבירו את הסכנה.

לפני מספר חודשים, לאחר פניית תנועת רגבים אל הוועדה לתכנון ובנייה של בקעת בית הכרם, הוציאה הוועדה צו הפסקת בנייה וערכה במקום סיור משותף עם יחידת הפיצוח במשרד החקלאות, משטרת ישראל ונציגים מהיחידה הארצית לפיקוח במשרד הפנים במחוז הצפון.

הוועדה המקומית לתכנון ובניה הצהירה כי תגבש תשתית ראייתית לשם הגשת כתב אישום נגד החשודים. רגבים הוסיפה ולחצה על מנת שמחלקת התברואה של מועצת דיר אל אסד, הלקוחה המרכזית של המזבלה – תפסיק את חוזה ההתקשרות עם החברה, וכך אכן נעשה.

על מנת להשבית את פעילות המזבלה, חברת נתיבי ישראל הקימה מחדש את מעקה הבטיחות, אך זה נפרץ במהלך החודשים האחרונים שוב ושוב על ידי החשודים. ישי חמו, רכז מחוז צפון בתנועת רגבים, שסייר לאחרונה במקום, גילה כי המזבלה חידשה את פעילותה – מעקה הבטיחות נעקר בשלישית וחלקיו נלקחו מהמקום.

בעקבות פניה נוספת מטעם התנועה, עצרה המשטרה את אחד מבעלי החברה בשבוע שעבר. ברשותו נמצאו מעקות הבטיחות שנעקרו מהכניסה למזבלה.

“לאחר הפעם הקודמת בה נעקר מעקה הבטיחות, הבטיחו הרשויות לנקוט בצעדים חריפים כנגד העבריינים”. אומר ישי חמו. “העבריינים הוכיחו שהם מצפצפים על החוק, ועקרו את גדר הבטיחות בפעם השלישית. דרשנו ממשטרת ישראל ומהמשרד להגנת הסביבה להראות שהתגובה החריפה שהם הבטיחו אכן מתממשת, תוך נקיטת צעדים לסגירת העסק והחרמת המשאיות המשמשות לפינוי האשפה. העניין פה הוא לא רק הפרת החוק הנקודתית, אלא גם עזות המצח והחוצפה של העבריינים שמהווים סימפטום נוסף לאובדן הריבונות של מדינת ישראל באיזורים שלמים. זה סיפור מסריח וצריך לשים לו סוף”.

צילום: תנועת רגבים

כתבה מעניינת:

מכונת הנשמה חמצן צילום אילוסטרציה Pixabay

שלא נצטרך: 77 מכונות הנשמה זמינות בלבד בנהריה ובצפת

שתפואי השיוויון במערכת הבריאות בפריפריה: מספר מכונות ההנשמה בשני בתי החולים המשרתים אוכלוסיה של כמיליון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.