חיילות צבא צה״ל צילום מאתר דובר צה״ל
צילום ארכיון מאתר דובר צה״ל

עיר של ״מורעלים״

שתפו

כרמיאל מדורגת חמישית מבין הרשויות הבינוניות בארץ בשיעור הגיוס של הנשים ושביעית בשיעור הגברים המתגייסים לשירות קרבי

מאת גיל דובריש

כבוד! כרמיאל מדורגת במקומות הראשונים מבין הערים הבינוניות בארץ בשיעורי הגיוס הכללי של הנשים והגיוס לשירות קרבי בקרב הבנים.

צה״ל פירסם בשבוע שעבר את נתוני הגיוס של ילידי שנת 2000, שרובם התגייסו בשנת 2018 והשתחררו בשנה החולפת. הדירוג מחלק את הרשויות לפי 3 סדרי גודל, כשכרמיאל נמנית על הרשויות המקומיות הבינוניות, שפוטנציאל המתגייסים השנתי שלהן עומד על 250-500 חיילים.

את הדירוג הגבוה ביותר שלה מקבלת כרמיאל בסעיף הגיוס הכללי של הנשים, הודות לאחוזי גיוס של 74.2%, כאשר 88.7% מהמתגייסות משרתות שירות משמעותי.

בקרב הגברים, כרמיאל בכלל לא נמצאת בעשיריה הראשונה בשיעור הגיוס הכללי, אבל מטפסת למקום ה-7 בין הרשויות הבינוניות בשיעור הלחימה של הגברים – 49.4% מהמתגייסים בעיר באותה שנה פנו לשירות לחימה. גם בשיעור הקצונה של הגברים כרמיאל מדורגת שביעית עם 7% מהמתגייסים, בדיוק כמו נהריה. נתון מעניין נוסף: כרמיאל עשירית בשיעור המיצוי לקצונה אצל הנשים עם 5.2% מהמתגייסות.

ראש העיר משה קונינסקי אמר כי ״נתוני הגיוס המכובדים, כמו גם הבחירה של בוגרות ובוגרי בתי הספר התיכוניים בכרמיאל בשירות משמעותי בצה"ל כפי שבאו לידי ביטוי בנתוני אגף כוח אדם בצה"ל, הם גם בזכות מגוון פעילויות שאנחנו מקיימים בעיר לעידוד שירות משמעותי בצה"ל בשיתוף עם מערכת החינוך. אני מודה למערכת החינוך, ליחידת הנוער, למנהלים והמנהלות ולהורים על תרומתם החשובה להישגי הגיוס לצה"ל. זה הישג ושכולם שותפים לו. עמדנו ביעד שהצבנו לעצמנו להגיע אליו וזו מבחינתנו רק ההתחלה. ניתן רק להתגאות בכך".

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

חונכים את הקונדיטוריה הלימודית בכפר הילדים בכרמיאל. מיקי שמו משה דולב אורן וזאנה ראובן קרופיק נעמה הלוי מאר סמר בשארה צילום אביב גוטליב

הקשר של מיקי שמו לקונדיטוריה בכרמיאל

שתפומערכת פורטל זהר.נט קונדיטוריה לימודית חדשה נחנכה בכפר הילדים בכרמיאל ביוזמת דירקטוריון בנק הפועלים. לפני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.