בית / Uncategorized / פוליטיקה ורפש

פוליטיקה ורפש

שתפו

על פוליטיקה ורפש
השבוע התברר כי מבקר המדינה הורה למשטרה לבדוק חשד לעברות של בוז’י הרצוג מנהיג מפלגת העבודה, במהלך הפריימריס במפלגת העבודה. השמועה אומרת כי חבר המפלגה הראל מרגלית, מתמודד על ראשות מפלגת העבודה, הוא או מי מאנשיו, היו לכאורה אלו שהדליפו את העניין למבקר המדינה. זה רק מלמד על היצרים העזים, על הכוחנות הבלתי מרוסנת בפוליטיקה. הכל מותר, גם במחיר שהמפלגה תתרסק. הסחי הזה קיים גם במפלגות אחרות, אך עושה רושם שמפלגת העבודה עולה על כולם. במפלגה זו מיררו את חייו של כל ראש מפלגה, החל ברבין, פרס, ברק וכלה בעמיר פרץ. יש במדינה שלנו כל כך הרבה אנשים טובים ומוכשרים, אשר חוששים להיכנס לפוליטיקה בגלל הריחות הרעים שהפוליטיקה מפיצה. על ההתעסקות בפוליטיקה אמר הפילוסוף הצרפתי סארטר: “פוליטיקה, זה לשחות בצואה עד צוואר“. מפלגת העבודה מוכיחה כמה האמירה הזו נכונה.

על אבו מאזן
ראיתי את הריאיון שעשתה אילנה דיין עם אבו מאזן. הוא היה כולו נופת צופים. הוא נלחם בטרור, הוא מבקש שישראל רק תיתן לו צ’אנס, הוא מוכן להיפגש עם נתניהו. בטלוויזיה הוא נראה כמו דוד חביב, כזה שאפשר לעשות אתו עסקים. האם אני נאיבי? יכול להיות. זה בכל אופן לא ערפאת השנוא. הבעיה הכי גדולה של מדינת ישראל, זו הבעיה עם הפלסטינאים. אם נפתור את הבעיה הזו. החיים במדינה יהיו הרבה טובים. תהיה יותר תיירות, יותר עלייה, יהיה יותר כסף לחינוך, לבריאות, לתחבורה ולכל צרכי המדינה. איכות החיים שלנו תשתפר פלאות.

על דו קיום
למרות ההתרסה של הח”כים הערבים, יש תחום אחד שבו שורר דו-קיום בין יהודים וערבים. אני מדבר על תחום הבריאות והסיעוד. בבתי חולים יש רופאים ואחיות ערבים, הרבה מעבר ליחס שלהם בחברה הישראלית. בתחום זה של הסיעוד, יהודים וערבים עובדים זה לצד זה בהצלת חיים, רופאים יהודים לצד רופאים ערבים, מנהלי מחלקה ערבים לצד רופאים יהודים. זה דוגמא לדו-קיום מבורך.

מי ישמור על השומרים
השבוע התפרסמה כתבה בדבר עובדת במשרד מבקר המדינה, אשר זכתה בעבר לשבחים על עבודתה במשרד. העובדת פרסמה מחקר על חוסר סדרים במשרד מבקר המדינה ועל בזבוזים. מבקר המדינה נשאל על כך, הוא יצא במתקפה על אותה עובדת, שהיא סרחה ושהוא יבוא אתה חשבון. נשארתי פעור פה, כך מגיב מי שאמור לבקר את כל משרדי הממשלה? הרי הוא מתנהג כמו אחרון המבוקרים, שביום שמקבלים דו”ח ביקורת קשה, הם מתחילים להתעלל במבקר ואף מוציאים את דיבתו רעה. לטעמי מבקר המדינה היה אמור לקחת את הממצאים ולבחון אותם לעומק. הוא אמור להגן על מי שמגלים איי סדרים ושחיתויות. הוא נהג בדיוק הפוך. נראה שאין חדש תחת השמש, אף אחד לא אוהב ביקורת. על זה אמר פעם מנחם בגין ז”ל “מי ישמור על השומרים”.

על הקלסיקו
המשחק בין ברסה לבין ריאל מדריד היה אכזבה גדולה. המשחק לא התעלה למה שהיה מצופה. ברסה שלטה במגרש, אך שיחקה בזילזול, נייאמר, מסי ואינייסטה לא הגיעו למשחק. השחקנים שיחקו בהילוך שני. לעומתם ריאל מדריד שיחקה טקטי, היא הגנה ויצאה למתפרצות. ריאל מדריד הענישה את ברצלונה על משחקה הנרפה, אני הלכתי לישון מאוד מאוכזב.

שבת שלום

כתבה מעניינת:

חגיגת קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי צלויות, קלמטה ומוצרלה צילום אפיק גבאי (1)

קונצילה ריגטה – איטלקית 100%

שתפומתחשק לכם איטלקית 100% על הצלחת? קבלו מתכון של פסטה קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.