צבע הכסף

שתפו

הכסף לא נוצר כדי לחמוד אותו וההכנסה לא נוצרה למען תאוות ממון. המשפט הזה כל כך נכון, המון פעמים במהלך חיי שמעתי אנשים שאומרים ״כסף זה לא הכל בחיים״, ״כסף לא יהפוך אותך או יגרום לך להיות מאושר…״ אך פתאום נזכרתי במשפט של איש חכם אחר שאמר – תתחיל להתעורר מהחלומות שלך, תתעורר לחיים שלך ותתחיל להגשים חלומות לפני שמישהו אחר יקשיב לרעיונות שלך ויגשים אותם בעצמו.

שמתי לב הרבה פעמים שלא תמיד אנחנו יודעים מה נכון ומה לא נכון. מה כדאי לעשות ומה לא כדאי לעשות. האם עליי לקחת סיכון ולהעז או שפשוט מלכתחילה אני מרים ידיים ולא מנסה בכלל? יש המון אנשים תקועים בחיים שלהם שלא באשמתם. חיים בעוני מתוך מקום של נוחות. מה כבר יכול לקרות? במקרה הכי גרוע אני אשב בבית, אחתום בלשכת עבודה וכל חודש אקבל כסף מהמדינה. זו חשיבה מוטעית מהיסוד. סליחה על הביטוי, זו חשיבה ענייה. זו חשיבה של אדם שעיניו כבר כבויות, אדם שכבר מזמן שכח איך לחלום על הצלחה, אדם שכבר איבד את התשוקה לחיות חיים טובים, חיים מלאי בטחון ויציבות.

אפשר לצאת ממקום חשוך שכזה. בהתחלה צריך לסדר סדר באי-סדר של החיים שהאדם יצר, אם זה מבחינה כלכלית, אם זה מבחינת משברים לטפל במקומות האלה. ואז להציב מטרות ויעדים קטנים, לא דברים גדולים. למשל, היום אני עובד על זה שאני מתעורר בבוקר, מתגלח (מי שצריך, לנשים הייתי ממליצה להתאפר להתלבש יפה), ואז לצאת ולחפש עבודה. הייתי ממליצה על חיפוש עבודה באינטרנט כי יש יותר אופציות. מי שעדיין לא מוכן לחיפוש עבודה, יכול להתחיל לנקות את הבית, לעשות סדר בארונות. כל אחד יכול לקחת מטרות קטנות, לכתוב אותן על דף ופשוט כל מטרה שעבדת עליה לסמן וי – ואז בסוף השבוע אתה תראה תוצאות בחייך. לאחר תקופה די קצרה אתה תרצה לבד להתחיל לבנות את חייך ולחיות חיים בריאים ותקינים. מה שגם שאדם לא תלותי בסביבתו. הוא לומד לבטוח בעצמו. הוא לומד לסמוך על עצמו. הוא לומד לקחת סיכונים חיובים בחייו והוא לומד מהי עצמאות ומהו בטחון כלכלי ורגשי. משפר פלאים את הדימוי העצמי. תארו לכם אדם נזקק שלא עובד ומחכה כל הזמן לביטוח לאומי, איזה דימוי עצמי יש לו?

אז לסיכום כסף  אולי באמת ב-100% לא יקח ממכם את תחושת הריקנות ולא יעניק לכם שלווה נצחית אבל וואלה, ביטחון כלכלי יתן ועוד איך, לכם ולמשפחה שלכם, חיים טובים ושלווים. כסף זו לא מילה גסה. צריך לדעת להשתמש בכסף בתבונה. כסף הוא לא מטרה, הוא אמצעי.

 

 

כתבה מעניינת:

חגיגת קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי צלויות, קלמטה ומוצרלה צילום אפיק גבאי (1)

קונצילה ריגטה – איטלקית 100%

שתפומתחשק לכם איטלקית 100% על הצלחת? קבלו מתכון של פסטה קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.