מועצת העיר ישיבה צילום מדף הפייסבוק של העירייה
מועצת העיר. צילום מדף הפייסבוק של העירייה

ראש העיר פירגן לאופוזיציה, באופוזיציה לא מוחמאים: לא רוצים קרדיט, רוצים עשיה

שתפו

מועצת העיר אישרה פה אחד מתן הנחה של 50% באגרת השילוט למשך שנה לעסקים ולמפעלים, ההנחה לא תהיה אוטומטית ותינתן לבעלי עסקים שיוכיחו כי נפגעו בקורונה

מאת גיל דובריש

אווירה של של ימות המשיח לקראת השנה החדשה? לא בדיוק. בישיבת מועצת העיר שהתקיימה אתמול (רביעי, 1.9.2021) אושרה פה אחד ההצעה למתן הנחה בשיעור 50% באגרת השילוט לעסקים ומפעלים בכרמיאל, וראש העיר משה קונינסקי אף זקף חלק מהקרדיט בעניין הזה לטובת האופוזיציה.

קונינסקי אמר בישיבה כי ״לפני חצי שנה העלתה האופוזיציה רעיון שאנחנו במקביל גם רצינו לעשות, הצעה להעניק 25% פטור מאגרת שלטים. להצלחה אבות רבים, הכישלון הוא יתום. נוצר חלון הזדמנויות, משרד הפנים פנה ואמר שאפשר לתת הנחה עד 50%, נתן אישור עקרוני לעשות זאת. כבר התחלנו בתהליך, מציע לשנות את הצעת החוק מ-25% ל-50%, אני מבקש פה אחד אישור על התקופה שמאמצע 2020 עד אמצע 2021 בהתאם להמלצות״.
עוד הוסיף ראש העיר בישיבה כי ההנחה אינה גורפת ולא תינתן אטומטית. בעלי עסקים שנפגעו בתקופת הקורונה יתבקשו למלא טופס ולהגישו לעיריית כרמיאל ומי שיעמוד בקריטריונים וימצא זכאי להנחה – יקבל אותה.

בתגובה ציין בישיבה רותם ינאי יו״ר האופוזיציה כי פניית סיעת טב לכרמיאל בנושא ההנחה באגרת השילוט בוצעה לפני למעלה משנה, בחודש יוני 2020. הוא הדגיש כי לאחר שיינתן אישור רשמי ממשרד הפנים, על העירייה לצאת בקמפיין נרחב כדי ליידע את בעלי העסקים על הזכויות המגיעות להם.

בשיחה עימו אחרי הישיבה, אמר לנו ינאי: ״עם כל הכבוד לקרדיט מראש העיר, הפנייה שלנו נעשתה כדי לגרום לעירייה להיות אקטיבית. אנחנו לא רוצים קרדיטים, אנחנו רוצים עשייה. אנחנו רוצים שהעירייה תיזום, תפנה, שלא תחכה שיפנו אליה. מדוע היה צורך לחכות שנה ושלושה חודשים עד לקבלת אישור עקרוני על ההנחה ממשרד הפנים? אפשר היה ליזום ולפעול הרבה קודם לכן. כמו כן אנחנו דורשים שהעירייה תיזום קמפיין הסברה לבעלי העסקים, כדי שיידעו איך לקבל את הזכויות המגיעות להם ואיך לקצר את ההליכים הבירוקרטיים.

בצד המשעשע של העניין (כן, יש צד כזה), אפשר לספר על מה שקרה מאחורי הקלעים: אחרי כל ״הרעש״ שנוצר בחודש האחרון סביב ההנחה באגרת השילוט, למרבה האבסורד דווקא הסעיף העוסק בנושא נשמט מההצעה המקורית לסדר היום. רק ביום שני בערב, לאחר שפנינו בעניין אגרת השילוט לעיריית כרמיאל, נשלחה הצעה מעודכנת בקבוצת הוואטסאפ של חברי המועצה, אשר כללה את נושא אגרת השילוט.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

מרכז נוחות מרכז רפואי זיו בית חולים צפת דוברות מרכז רפואי זיו

אם כבר מגיעים לבי״ח צפת: נפתח מרכז חנויות חדש

שתפומערכת פורטל זהר.נט אם כבר אתם מגיעים עד למרכז הרפואי ע״ש זיו (בית החולים) בצפת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.