רותם ינאי צילום ארכיון
רותם ינאי. צילום ארכיון: פרטי

רותם ינאי מציע ״לדלג״ על ההעלאה האוטומטית בתעריף הארנונה

שתפו

נדחתה הצעת חבר המועצה להקפיא את ״הטייס האוטומטי״ בתעריפי הארנונה: ״עירייה יכולה להיות מרוויחה והיא יכולה להיות גם ׳חזירה״ ראש העיר: ״בכל שנה… אותה דמגוגיה, אותו חבר מועצה״

גם על זה תוכלו לקרוא בפורטל זהר.נט:

מאת גיל דובריש

הצעתו של רותם ינאי, יו״ר האופוזיציה במועצת העיר, לבטל את ההעלאה האוטומטית בתעריף מיסי הארנונה בשנה הבאה הועלתה לדיון במועצת העיר – ונדחתה.

ינאי ביקש לדלג על ״הטייס האוטומטי״ – שינוי תעריף הארנונה שמשרד הפנים מאפשר לרשויות לבצע באופן קבוע בכל שנה. מכיוון שההעלאה הקבועה מחושבת בין היתר לפי מדד המחירים לצרכן שעלה בצורה חדה בחודשים האחרונים, קיים חשש כי עליית תעריפי הארנונה בשנת 2023 תהיה גבוהה במיוחד.

לדברי רותם ינאי, רשות מקומית יכולה לפנות למשרד הפנים ולבקש את ביטול ״הטייס האוטומטי״, בכפוף לאישור מועצת העיר ובתנאי שמצבה הכלכלי של הרשות המקומית מאפשר זאת.

לדברי ינאי, ״נוכל להקל על אלפי תושבים ובעלי עסקים בעיר אם לא נעלה את תעריף הארנונה בשנה הבאה. רבים בכרמיאל נפגעו בשנים האחרונות מהקורונה וגם מביצוע סקר המדידות. ׳הטייס האוטומטי׳ היא מכבסת מילים של ראשי ערים״ הוא מוסיף כי ״לצערי הרב בשלוש השנים האחרונות, במקביל להתמודדות של התושבים ובעלי העסקים עם הקורונה והשלכותיה, מבצעת עיריית כרמיאל סקר מדידות שמגדיל את שטח הבתים באופן שיטתי ומביא להגדלת הארנונה שאנחנו משלמים. בנוסף לכך מנצלים את העלאת הארנונה של משרד הפנים ׳ומקפיצים׳ את תעריפי המיסים עוד יותר״.

לדברי נציג האופוזיציה. ״יש לא מעט רשויות שביקשו לדלג על ההעלאה האוטומטית. השלב הראשון הוא אישור של מועצת העיר ואחריה פניה למנכ״ל משרד הפנים ולוועדה העוסקת בנושא בבקשה שלא לעדכן את התייקרות המיסים בכרמיאל. אפשר והיו מקרים מעולם, למרות שעיריית כרמיאל אף פעם לא ביקשה לעשות זאת. עירייה יכולה להיות מרוויחה והיא יכולה להיות גם ׳חזירה׳. למה לטמון את הראש בחול אם אפשר להוריד את הארנונה באחוז וחצי, לפחות בשנה הקרובה, להתחשב בתושבי כרמיאל במקום להוסיף עוד משרות ולבזבז עוד תקציבים״.

פנינו אל ראש העיר משה קונינסקי כדי לקבל תגובה לדברים וכך הוא מסר לנו: ״בכל שנה, באותה עונה, אותה דמגוגיה, אותו חבר מועצה…. תוספת ההצמדה הינה תחשיב של משרד הפנים על התייקרויות שונות במשק שמשפיעות על העיריות. לא מדובר בהעלאת מחיר הארנונה אלא בהצמדה – חוק מדינה. כך גם בנושא המדידות, מדובר בחוק מדינה ובהנחייתו של בית המשפט והעירייה נדרשת לבצע אחת לכמה שנים. תושבים הסבורים כי נעשתה טעות במדידה מוזמנים להגיש ערעור למחלקת ארנונה. חבל שרותם ינאי בוחר להטעות את הציבור רק כדי לקבל כותרות״.

כתבה מעניינת:

כרמיאל מבט-על נוף בינוי צילום בראון צילום

מצאנו את הסיבה העיקרית לעליית מחירי הדירות בכרמיאל

שתפומספר הדירות למגורים בעיר עלה ב-1265 בעשר שנים. ההיצע קטן, הביקוש מטורף – אז מה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.