בית / Uncategorized / תעשו חיים!
תמונת אילוסטרציה

תעשו חיים!

לפני כשבועיים איבדתי חברה יקרה.

הקשר עם אותה חברה, חודש רק לפני שנתיים, ו..וואו כמה שלמדתי ממנה בשנתיים הללו.

ואיך קרה ששתינו עברנו בערך אותו פרק זמן בחיים האלה ובכל זאת יצא שהיא לימדה אותי דבר או שניים על החיים?

ובכן ,אני תמיד אומרת שרק מי שאיבד את רגליו יודע להעריך אותן נכון. ובמקרה של החברה שלי, דובר באשה מדהימה שבריאות לקויה היתה חלק בלתי נפרד מחייה, למן היותה נערה ועד לרגע בו הלכה לעולמה.

החיים איתגרו אותה, והיא למדה להעריך אותם, וככל שאלה הקשו היא העריכה יותר, כל חייה לחמה וניסתה למצות את החיים וליהנות מכל רגע, היא היתה הכח המניע מאחורי כל בילוי של החבורה שלנו, ולא רק בקבוצה שלנו, אלא בכל קבוצה בה היתה חברה.

אמנם מאז ומתמיד, אנחנו החברים, אהבנו והערצנו אותה, אך בדיוק כמו אותו אדם שאיבד את רגליו ורק אז למד להעריך אותן באמת, כך למדנו אנחנו להעריך את החיים ואת מזלנו הטוב, למרבה הצער, בעיקר אחרי שאיבדנו אותה.

המוטו שלה היה להעריך את החיים, לקוות לבריאות טובה, ותמיד לשמור על אופטימיות.

אני זוכרת שכנערה תמיד כשבירכו בימי הולדת קודם בבריאות טובה, גלגלתי עיניים, אותה "בריאות טובה" התקבלה אצלי כמובנת מאליה, ורק ברבות השנים למדתי להבין, שרק ברי המזל האמיתיים שבינינו זכו בבריאות טובה.

בוקר אחד, בצאתי לפגישת עבודה מיהרתי מאוד, ובדרך היה פקק, טור המכוניות שלפני פשוט לא התקדם, והלחץ שהציף אותי בעקבות איחור אפשרי לאותה פגישה אליה מיהרתי, לא איחר לבוא, והוא רק הלך והתגבר עד שהגעתי לאותה נקודה שיצרה את הפקק, באותו מקום, בדיוק פונה אדם באמבולנס, בעקבות מה שנראה כתאונת דרכים לא פשוטה. ואז ,באחת, כל הבוקר הזה התקבל אצלי בפרופורציות אחרות, לקחתי נשימה עמוקה וארוכה הודיתי על מה שיש, והמשכתי בדרכי אל אותה פגישה.

לעיתים קורה שהחיים מזמנים לנו אתגרים, שגוררים בעקבותיהם כעס לא פרופורציונאלי, זאת מבלי שלקחנו בחשבון את ההרס שאותו כעס גורם לנו עמוק בתוך הנפש ויותר מכך, פיזית בגוף. בשורה תחתונה יוצא שכעס, פרט לאווירה הלא נעימה שהוא מביא איתו, מפר את האיזון בגוף (לחץ דם וכו'…), ויותר מכך, כעסים כאלה עלולים להתברר כהרי גורל לא רק בבריאות, אלא בין היתר כשהם הורסים מערכות יחסים ארוכות שנים, ואף מפרקים משפחות.

חיים רק פעם אחת, זו לא קלישאה, כי באותה פעם בה זכינו, אני מאחלת לכולנו שנשכיל לנצל אותה, רק לטובה, לחיזוק מערכות היחסים במשפחה הגרעינית והמורחבת, וחשוב להעריך ולזכור, לא לקבל שום דבר בחיים כמובן מאליו, כי לא לכולם ניתנת הזדמנות שכזו!

תהיו אתם בסדר, כולם יהיו בסדר, הכל יהיה בסדר!

שתפו

כתבה מעניינת:

קריספיתה צילום נורית פלד-min

על קריספיתה שמעתם?

על פיתות טחינה כבר שמעתם? קבלו את הקריספיתה! חברת אחוה, יצרנית הטחינה, בשיתוף אורן בקר ונורית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable