תאטרון הבלט על הקרח

תרבות בהיכל: בלט על הקרח, שטותריקים וגורודיש

שתפו

סיקור: גורודיש

מאת דורון זלצר

במהלך השבוע האחרון הועלתה בהיכל התרבות בכרמיאל ההצגה גורודיש של תיאטרון הקאמרי, בכיכובו של נתן דנטר. האולם היה מלא מפה לפה במשך חמישה ערבים, בהם מנויי הסדרה בהיכל וכן קהל רב שהגיע כדי לחזות בסיפור ההיסטורי על עלייתו ונפילתו של האלוף.

בערב הבכורה פגשנו בהיכל התרבות את הבמאי ומחזאי הלל מיטלפונקט, שעומד מאחורי העיבוד החדש של המחזה. היה ניתן לראות את ההתרגשות על פרצופם של השחקנים, שיחד עם זאת הם שיחקו בצורה מופלאה.

שחקני המחזה גורודיש. צילום: דורון זלצר
שחקני המחזה גורודיש. צילום: דורון זלצר

המחזה מתאר את תלאותיו של האלוף גורודיש, שהיה אחד מסמלי הניצחון של 67’, שמצא את עצמו אחרי מלחמת יום כיפור בשנת 1973 כשעיר לעזאזל. ועדת אגרנט שבחנה את התנהלות צה”ל במלחמה, ראתה בו אחד האשמים העיקריים בכישלונות הצבאיים. ממפקד מהולל הפך גורודיש להיות “מצורע” ומנודה מהחברה, מושא של בוז ושנאה ובסופו של דבר כפה על עצמו גלות בג’ונגלים באפריקה, שם ניסה להתעשר ממציאת יהלומים. סיפורו של גורודיש חושף את דרכי הפעולה של הממסדים הפוליטים והצבאיים, פרנויות לאומיות ולמעשה מסמל את סוף עידן התמימות של אחרי מלחמת ששת הימים.

גורודיש הוא סיפורם של גנרלים גדולים וסיפורם של החיילים הקטנים. זהו סיפור של “הולדתה ומותה של האשליה הישראלית הגדולה, או, כפי שמנסח זאת אחד מגיבורי המחזה: “… זו הייתה שנת חייו היפה ביותר של גורודיש, אלה היו שונות חיינו הכוזבות…”.

בין השחקנים היה ניתן לראות את: נתן דטנר, עידו מוסרי ויובל סגל, אלון דהן ושלמה וישינסקי ועוד רבים וטובים.

ילדים: שי ורועי “השטותריקים”

כאשר השטותריקים מתעוררים אל עוד בוקר שגרתי של המצאות, הם מגלים באורח פלא, כי חברם במבליק נעלם! הצמד משנס מותניים ומחליט לצאת למסע בחיפוש אחר במבליק! במהלך המסע, השטותריקים פוגשים באנשים מיוחדים, נתקלים בבעיות אותן הם מנסים לפתור, וכל זאת בדרכם המצחיקה והייחודית של צמד השטותריקים- שי ורועי!

האם ימצאו את במבליק ויחזירו אותו לבית השטותריקים?

הצטרפו אל שי ורועי בהצגה החדשה ותיהנו ממסע מצחיק, מותח ומרגש!

יום רביעי, 22.7 שעה 17:30

מחול: בלט על הקרח

בפעם הראשונה בישראל מגיעה להקת הבלט על הקרח מסנט פטרסבורג, המפורסמת ביותר בעולם, היישר לפסטיבל המחול.

לאחר מו”מ ארוך סוכם כי הבלט יגיע עם היצירה “היפהפיה הנרדמת”. בלהקה 40 רקדנים וירטואוזים שיביאו עמם שלל תלבושות, תפאורה וכן ציוד לייצור משטח של קרח של ממש על במת היכל התרבות בכרמיאל.

תיאטרון המחול על הקרח של סנט פטרסבורג ממשיך את המסורת של הבלט הקלאסי הרוסי קרוב ל-50 שנה ומציג שילוב בין אומנות ההחלקה על הקרח לבין אומנות הבלט הקלאסי. הלהקה נוסדה בשנת 1967, ובין חבריה נמנו מיטב ספורטאי ההחלקה על הקרח העולמיים. בעשרים השנים האחרונות הלהקה שהפכה לתיאטרון במלוא מובן המילה, הפיקה את מיטב הרפרטואר של הצגות מחול על הקרח על מוסיקה של צ’ייקובסקי, פרוקופייב ואחרים. המופע יפתח את פסטיבל המחול, יום לפני פתיחתו הרשמית!

על העלילה: מופע היפהפיה הנרדמת של צ’ייקובסקי מוכר ברחבי העולם לא פחות מאגם הברבורים. המופע עלה לראשונה בסוף המאה ה-19 ותפס מקום של כבוד ברשימת יצירות המופת העולמיות. ההצגה היא סיפור על המאבק בין טוב לרע, זאת אגדה צבעונית וקסומה על כוחה המנצח של האהבה.

ימים שני ושלישי, 27.7,28.7 בשעות 16:00, 19:00

כתבה מעניינת:

חגיגת קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי צלויות, קלמטה ומוצרלה צילום אפיק גבאי (1)

קונצילה ריגטה – איטלקית 100%

שתפומתחשק לכם איטלקית 100% על הצלחת? קבלו מתכון של פסטה קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.