בית / Uncategorized / תרבות בהיכל: מלכת השלג
חדשות כרמיאל

תרבות בהיכל: מלכת השלג

על הקרח: מלכת השלג

החג הזה, עולה לראשונה בישראל, המופע ‘מלכת השלג’ של קרקס מוסקבה על הקרח ובו אמני קרקס על קרח, זוכי תחרויות בינלאומיות בהחלקה על הקרח, אמני קרקס מסורתי, ליצנים ורקדני בלט על הקרח. במופע מציגים אמני הקרקס שילוב ייחודי של החלקה אמנותית על הקרח וקטעי בלט בשילוב פעלולי קרקס מקוריים, והכל על משטח קרח חלקלק.

המופע מגיע לארץ לאחר סבב הופעות עולמי בצרפת, פולין, קנדה, סין, דרום אמריקה וצפון אמריקה, ויעלה בהיכלי התרבות באשקלון, אשדוד, מודיעין, הרצליה, כרמיאל, חיפה, כפר סבא, מעלות, תל אביב-יפו, נתניה, ירושלים, באר שבע, רחובות, ראשון לציון ואריאל.

מלכת השלג היא מעשייה מאת הנס כריסטיאן אנדרסן שפורסמה לראשונה בשנת 1845. הסיפור מתחיל בשדון מרושע שביקש לחמוד לצון. הוא הכין מראה מיוחדת, שכל מי שמסתכל בה רואה רק את הדברים הרעים והמכוערים בעולם, וכל הדברים הטובים והיפים משתקפים בה כהיפוכם – רעים ומכוערים. כאשר נשאו השדים את המראה גבוה אל השמיים, וגן העדן החל להשתקף בה, לא עמדה המראה בעומס הרשע שעליה להראות, והתנפצה למיליון רסיסים, שהתפזרו בכל העולם. אחד הרסיסים חדר לעינו ולליבו של ילד קטן בשם קאי, שגר בעיר סקנדינבית בשכנות לחברתו גרדה.

באחד מימי החורף פגש קאי את מלכת השלג – אישה יפהפייה עטויה בלבן, שפיתתה אותו לעלות על מרכבתה ולקחה אותו עימה לארמונה שבקוטב הצפוני. אהבתה של גרדה לקאי דחפה אותה לצאת לחיפוש ארוך ומסוכן אחריו. בדרך היא פגשה מכשפה מרושעת שניסתה לחטוף אותה, גן של פרחים מדברים שניסו לעזור לה, שודדת קטנה ומחוצפת שהתעקשה שגרדה תישן במיטתה, נסיך ונסיכה טובי לב, ומגוון יצורים טבעיים ועל-טבעיים.

יום חמישי (הערב!) 10.12.2015, שעה 17:00

סרט ילדים: בלינקי ביל

סרט האנימציה “בלינקי ביל” מביא את סיפורו של קואלה בעל דמיון מפותח, הרפתקן בלב ובנפש. הוא חולם לעזוב את העיירה הקטנה שלו וללכת בעקבות אביו מגלה הארצות. למרבה הצער, עקבותיו של האב אבדו לפני זמן רב ובלינקי הוא היחיד שעדיין מאמין שאביו בחיים. כשהוא מגלה סימן מסתורי שרומז למיקומו של אביו, הוא יוצא למסע לתוך הערבה הפראית והמסוכנת. מהר מאד הוא מתיידד עם נטסי הקואלה מגן החיות, וג’אקו לטאה עצבנית ורגישה. יחד הם נרדפים על ידי חתול נקמני שיש לו חשבון פתוח עם בלינקי.

הסרט מדובב לעברית, אורכו 91 דקות.

יום שבת 12.12 בשעה 11:00

בידור: בראבא במופע יחיד

אם תשאלו אותנו, שלמה בראבא הוא אחד האנשים המצחיקים ביותר בישראל. עוד מימי זהו הזה העליזים, כשגילם דמויות משעשעות (יאצק מדריך הטיולים, זוכרים?), הוא היה אחד האנשים הבולטים בסצינת הבידור הישראלית. מהטיפוסים האלה, שברגע שהם מופיעים על המסך הרטן, אתה כבר יודע, שאתה הולך לסבול מהתקפי צחוק בלתי נשלטים עד כדי כאבי בטן קשים… אפשר לומר בוודאות עוד בחייו – אין עוד שחקן וקומיקאי כמוהו בכל העולם.

לאחר קריירה מצליחה בת 4 עשורים, בראבא מגיע לבמות לראשונה בחייו עם מופע יחיד חדש ואינטימי.

המופע החדש מבוסס על חומרים ביוגרפיים וחושף את חייו בגוף ראשון – כמו שלא עשה מעולם.

בראבא מספר לראשונה בהומור ובגילוי לב את סיפור חייו הצבעוניים במופע ווירטואוזי מרגש שישלב תיאטרון ובידור, הומור ואופטימיות. מופע היחיד, עוסק בסיפור חייו מלידתו בשנות החמישים ועד היום כמובן בהומור המטורף האופייני לו. הוא לא פוסח על אף תחנה בחייו – אישית ומקצועית – ומפרק אותן לחתיכות. היכונו לצחוק בלתי פוסק…

יום שישי, 18.12.2015, שעה 22:00

מחול: להקת המחול הקיבוצית 

מופע מס’ 1 בעונת המחול 2015-16 מביא לכאן את להקת המחול הקיבוצית, עם בלאק אאוט, היצירה החדשה של רמי באר. היצירה היא מבט בוחן על ואל עצמנו, מבקשת להסב את תשומת ליבנו, גם אם בעל כורחנו, אל תהליכי הרס וחורבן מעשי ידי אדם, וזאת דרך אובדן חלקי או פתאומי של פעולת החושים או הזיכרון.

רמי באר אמון גם על עיצובו של פס הקול היחודי ואלי גורנשטיין אחראי על קטעי הקריינות.

הביקורות מהללות:

– “לאחר 70 דקות מתעורר הקהל כמו מטראנס, משפשף את עיניו לרגע בהשתאות, ופוצח בקריאות ארוכות”.

– “אירוע מחול שחווים פעמים נדירות בלבד“.

יום חמישי 17.12 בשעה 20:30

 
שתפו

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

התחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable