בית / כרמיאל / כלכלה ופיננסים / ״נגמרו״ החגיגות: אומנים ביום העצמאות יקבלו עד 70,000 ש״ח
עצמאות 2016 צילום אלכס הובר
חגיגות העצמאות ב-2016. צילום: אלכס הובר

״נגמרו״ החגיגות: אומנים ביום העצמאות יקבלו עד 70,000 ש״ח

שתפו

עיריית כרמיאל מאמצת את מסקנות הוועדה הציבורית שבראשה עמד עדי אלדר, ראש העירייה לשעבר ותגביל את שכר האומנים שיופיעו באירועי יום העצמאות. ראש העיר משה קונינסקי:  אין היגיון לשלם סכומי עתק

מערכת פורטל זה.נט

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי, החליט לאמץ את המלצות הועדה הציבורית להגבלת הסכומים שישלמו הרשויות המקומיות לאמנים באירועי יום העצמאות, והכריז כי אומנים שיופיעו בכרמיאל יקבלו סכום מקסימלי של 70,000 ש״ח.

בינואר 2019 הקים שר הפנים דרעי ועדה ציבורית, בראשות עדי אלדר, לשעבר ראש עיריית כרמיאל ויו"ר מרכז השלטון המקומי. הועדה גיבשה כללים לתקצוב אמנים במסגרת אירועי יום העצמאות ברשויות המקומיות. בוועדה היו חברים נציגי הגופים המייצגים את השלטון המקומי, משרד הפנים והאקדמיה. הוועדה המליצה להפחית את תעריפי האומנים המופיעים ברשויות המקומיות והאזוריות ביום העצמאות לסכום מקסימלי של 70,000 ש״ח, וזאת לנוכח ״ההשתוללות״ בתשלומי האומנים שהגיעה לשיאים חדשים בשנים האחרונות מכספי האזרחים משלמי המיסים.

קיראו גם בפורטל זהר.נט:

משה קונינסקי אמר השבוע: "לצערי, בשנים האחרונות, נוכחנו לגלות את ההוצאות הכבדות שהסתכמו במאות אלפי שקלים והגעתי למסקנה כי אין כל הגיון בלשלם סכומי עתק לזמרים ביום העצמאות מעל ומעבר ליכולותיה של העירייה". ראש העיר הדגיש כי בכוונתו ליישם את המלצות הוועדה ובהן: ביצוע חובת התקשרות ישירה עם האמן או עם מייצגו הבלעדי וזאת על מנת למנוע שרשרת של עלויות נוספות, קביעת רף עליון לשכר אמן בסך של עד 70 אלף שקלים פלוס מע"מ להופעת אמן בהתאם להמלצות הוועדה לכלל הרשויות ולכלל האמנים.

קונינסקי ציין ואמר: "אני מקווה שבהתאם להמלצת הוועדה, מן הראוי שמשרדי הממשלה ישקלו לסייע בתקצוב הופעותיהם של אמנים באירועי יום העצמאות בערי הפריפריה ובהן כמובן כרמיאל".

משה קונינסקי הבטיח כי למרות הורדת התעריפים לאומנים שיופיעו בעיר, ״תושבי כרמיאל, יוכלו ליהנות ביום העצמאות מהופעות איכותיות במחיר שפוי. בכוונתי גם לתת הזדמנות לאמנים מקומיים וותיקים שכיום, בחלקם, לצערנו, נדחקים מהבמות הגדולות".

כתבה מעניינת:

מדריך משכנתא סוגרים עיסקה נדל״ן

מדריך משכנתא – לבחירת המסלול הטוב ביותר עבורך!

שתפומערכת פורטל זהר.נט לפני שרוכשים דירה עולות בנו שאלות רבות, איזו דירה וכמה חדרים? דירת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.