האם חזונו של אלדר לנמל תעופה בינלאומי בגליל בסכנה?

האם חזונו של אלדר לנמל תעופה בינלאומי בגליל בסכנה?

שתפו

השר סילבן שלום בכנס בדרום: אני מתנגד להקמת שדה תעופה בצפון

במהלך כנס מעבר צה״ל דרומה של ישראל דיפנס, שנערך ביום חמישי האחרון באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, הביע השר לפיתוח הנגב והגליל את התנגדותו להקמת שדה התעופה השני של ישראל בגליל.

השר חזר שוב על תמיכתו להקמת שדה תעופה חדש בנבטים שבדרום ואמר: ״לצערי הרב עומדים להיכנע פעם נוספת לגחמות של חיל האוויר בנוגע לשדה תעופה בגליל. תושבים בגליל אומרים לי שהם לא רוצים שדה שם. בדרום הכל מוכן והשדה יכול לעבוד שם כל היום והלילה. יש חיבור כמעט צמוד בין הרכבת לשדה. זה מאבק שחשוב לנו עוד לעשות וראשי הרשויות בדרום צריכים להיכנס איתנו למאבק הזה. אם נאמין אז בעתיד נגיד שהנוסעים מחו״ל יכולים להגיע לטרמינל בנבטים״.

כזכור, ראש העיר עדי אלדר פועל לאחרונה על חזונו להקים שדה תעופה בינלאומי באזור הגליל, ואף מצא לכך שטח מתאים בעמק עכו, בין עכו לבין אחיהוד.

אלדר התייחס השבוע לדברי השר שלום, ואמר: ”שדה תעופה בינלאומי בצפון אינו עומד בסתירה לשדה תעופה שעומד לקום בנגב. לדעתי, המיקום של שדה תעופה ברמת דוד אינו מוצלח כיוון שהוא נמצא בלב עמק יזרעאל שסביבו עשרות ישובים שיסבלו מרעד בלתי פוסק של המראות ונחיתות. המיקום אותו אני מציע, בעמק עכו, שממנו ההמראות והנחיתות יהיו דרך הים, הוא פתרון אידאלי למיקומו של שדה תעופה בצפון. יש להוסיף לכך שהקמתו של שדה תעופה בינלאומי יכול להניב אלפי מקומות תעסוקה לתושבי הצפון כולו, כולל חיפה”.

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

שתפוהתחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.