למה 2015 תהיה טובה יותר
למה 2015 תהיה טובה יותר

למה 2015 תהיה טובה יותר?

שתפו

אם יש לך "למה" מספיק גדול, תגלי את ה"איך", זהו זה!

אם אתם רוצים משהו מספיק חזק, תמיד תמצאו את הדרך, או כפי שלס בראון אמר: "אתם צריכים להיות רעבים!"
סיפור זן ידוע מספר על מורה זן, הצועד עם תלמידיו, כאשר לפתע ראו שועל רודף אחרי ארנבת.
"על פי אגדה עתיקה, הארנבת תצליח לחמוק מן השועל" אמר מורה הזן, התלמידים מחו כנגד הקביעה ואחד התלמידים אמר: "אבל השועל יותר מהיר מהארנבת" "ובכל זאת, הארנבת תחמוק ממנו" אמר המורה. התלמידים פקפקו בקביעתו והוא המשיך והסביר: "השועל רץ בשביל ארוחת הערב, הארנבת רצה על חייה. לארנבת יש "למה" גדול יותר, החיים שלה מוטלים על הכף."

למה החיים שלי כל כך קשים?
היא חד הורית, מגדלת שלושה ילדים לבד, אחד מהם עם צרכים מיוחדים, היא מותשת בין שלל המטלות ומתוסכלת מהאינטנסיביות של חייה. עייפה מכובד האחריות. רוצה זוגיות אבל אין לה כוח להתעסק בזה. רוצה סקס אבל לא מרגישה סקסית.

כך פתחתי את הבוקר, בפגישה עם האישה הזו, שמשדרת יאוש ותשישות.

יש רגעים בחיים, שבהם אנחנו מרגישות הכי נמוך שאפשר, קורבנות של החיים, של הנסיבות, של אנשים לא ראויים שלא נוהגים בנו כמו שחשבנו שראוי, בחירות לא הכי מוצלחות שבחרנו ודרכים שמשתבשות להן. בקלות אפשר להיכנס לדיכאון במצב כזה. ברור שאפשר, אבל האם זו הדרך הנכונה והטובה? מהנסיון שלי – אני אומרת לא.

איך בכל זאת לקחת צעד קדימה?
ברגעים קשים (כן, גם החיים שלי לא תמיד דבש וסילאן) אני מרשה לעצמי לרחם על עצמי. להוציא חבילה (או שתיים) של טישו, לייבב, להיות מסכנה, להתקרבן ולהרגיש אומללה. רק מה? אני קובעת לי עד מתי. יום שלם של אומללות. יומיים. שלושה במקסימום. ברור לי שחייב להיות תאריך סיום, אחרת, המצב הזה יתקע אותי, לא יאפשר לי להתקדם, להגשים, לשאת באחריות, לתפקד ובעיקר – לחיות את החיים כמו שאפשר ורצוי.

נכון, החיים לא פשוטים, לא קלים, יש מאבקים, התכנונים לא תמיד יוצאים לפועל, נכון – לא כל האנשים שניתקל בהם הם טובים, נכון – החיים הם לא הוגנים, יש כאלה שנולדו עם כפית של כסף ואת לא אחד מהם. אבל, אם נודה על האמת, החיים הם בדיוק גן של שושנים, עם קוצים דוקרים ופרחים שנובלים אבל גם עם פריחה יפה והתחדשות וריח נפלא.

העובדות היבשות הן נתון. בלתי ניתן לשינוי. מה שיעשה את השינוי זו הגישה. זה הלמה – למצוא למה מספיק עוצמתי כדי שאפשר יהיה להסתכל עליו בכל פעם שמרגישים נמוך. כזה למה גדול שיתן לנו בוסט בכל פעם שנשקע.

מה ה"למה" שלך?
בהתחלה ה"למה" שלי היה הילדים, כי הבנתי שההשפעה של המצב היא פשוט הרסנית עבורם. אחר כך הבנתי שאם לא אאסוף את עצמי, אני פשוט אמות. אני לא אהיה אותה סיגל שאוהבת כל כך את החיים. אני אהיה צל דהוי של עצמי, שאני ממש לא אוהבת.

היום ה"למה" שלי הוא: כי זה אפשרי. כי אני יודעת שאני, רק אני, יכולה להביא את השינוי. לפעמים לבד, לפעמים עם עזרה – אבל זה רק בידיים שלי.

זה "למה" שווה במיוחד.

אז תמצאי את ה"למה" שלך ותסתערי עליו, בשיא האנרגיות. זה המפתח לשינוי, זה המפתח לצמיחה שלך, זה המפתח לשנה טובה יותר ולחיים מאושרים יותר. אחרי שתהיי במקום הזה, תמצאי כבר את הדרך, לבד או בקבוצה, עם עזרה מקצועית או בלעדיה – אם רק תחליטי שזה באמת שווה – החיים שלך יכולים להיות אחרת.

מזמינה אותך להצטרף לקבוצת נשים, כזו שתיתן לך הרבה כח לעשות שינוי, להפוך לסיפור של הצלחה – כנסי לכאן  http://blue4fun.ravpage.co.il/newcoffee

 

סיגל צוקר היא בעלת "כחול", המרכז למיניות וזוגיות וחנות סקס בכרמיאל  http://www.blue4fun.co.il

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *