לשון חלקלקה

שתפו

היי קוראים שלי, לפני הכל תודה על הפרגון הרב…

הפעם אני רוצה “להתקשקש” על הגברים האלה, שיש להם לשון חלקלקה ומצליחים לשכנע, להקסים ולגרום לך להאמין שהוא, הוא האביר על הסוס הלבן שכה חיכיתן לו – ובסוף בורח ומשאיר שובל של לבבות שבורים.

אני שואלת את עצמי לא פעם, איך הם עושים את זה לעזאזל ומה הבנות שנופלות לרגליהם חושבות. האם זו חולשה שהם מנצלים, האם פשוט קל ונוח להאמין להבטחות ללא כיסוי?

אני יכולה לספר על עצמי, שבגיל 21 ירדתי לעבוד באילת. קרובת משפחה דאגה לי לעבודה בבית מלון שבו עבדה. פגשתי מלא חבר’ה, אחד מהבחורים, כרמיאלי במקור, שם עלי עין כל הזמן. בימים הראשונים חשבתי שהוא דלוק עלי ושהוא בקטע שלי, אבל מהר מאוד הבנתי למה – הוא פשוט שמר עלי… אילת עיר מסוכנת לבנות צעירות, יכולתי לשבת בתחנת אוטובוס, לחכות להסעה חזרה למלון, גברים מבוגרים היו מתיישבים לידי, שואלים אם אפשר לקבל את המספר שלי ושיש להם עבודה בשבילי אם אני מעוניינת… היו גם כאלה שעצרו לידי עם מכונית פאר והתחילו איתי. תמיד עניתי “לא תודה”, “לא מעוניינת” וכשזה החל ממש להציק כבר איימתי עליהם “אם אתה לא מתניע ונוסע, אני מתקשרת למשטרה”.

בסופ”ש האחרון נזכרתי באותה תקופה… משום מה, המחשבות על כך “ישבו” עלי. תהיתי, מה קורה אם בחורה תמימה, נאיבית, שפונים אליה, כן נכנסת לרכב או כן מקבלת את הצעת העבודה. בכל זאת התנאים ממש טובים וכל הבחורים “המליינים” שיתחילו איתה יביאו לה עושר רב… מה יהיה גורלה של בחורה כזו? כלומר, מצד אחד, בזכות הגברים האלה עם הלשון החלקלקה יהיה לה הרבה כסף, מצד שני היא תהיה שייכת להם, תיפול קורבן לקריזות שלהם. הכרתי חברים שסיפרו לי על בנות שנפלו בפח, אז אולי אני צריכה להודות לאלהים שנתן לי כזה כוח לא להתפתות. ואולי זה שלא היה לי הכל בחיים מבחינה חומרית, אבל הייתה לי אמא שדאגה שיהיה לי כל מה שחשוב באמת – אהבה, פתיחות ואוזן קשבת, כשאפשר לדבר על הכל ולספר הכל. על הפתיחות הזו גדלתי, בלי אבא, וזה מה שחיזק אותי וחישל אותי.

בקיצור בנות, לא כל בחור שלוקח אותך למסעדת פאר, שקונה לך תכשיט יקר, נותן לך את הוויזה שלו לבזבוזים, מפתחות לאוטו שלו והבטחות לעתיד ורוד, לא כל אחד כזה באמת מתכוון לחיות איתך את חייו. תהני מכל רגע, אבל פקחי עיניים, תבדקי אם באמת אין שום דבר חשוד מתחת לפני השטח.

ובנימה אופטימית זו, שבת שלום לכולם!

אורלי דרור

כתבה מעניינת:

בשעה טובה לאייסל ושמעון: התחתנו בפארק הגליל

שתפומערכת פורטל זהר.נט בני זוג תושבי כרמיאל אייסל חיימוב ושמעון הרוש, נישאו אמש (רביעי) בצל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.